Aşırı Isınan Bilgisayarlar İçin Etkili Çözümler | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Aşırı Isınan Bilgisayarlar İçin Etkili Çözümler

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

Aşırı Isınan Bilgisayarlar İçin Etkili Çözümler

 

Aşırı-Isınan-Bilgisayarlara-Çözümler

Dizüstü bilgisayarların masaüstü bilgisayarlardan hemen hemen farkının kalmamasıyla beraber birçok kullanıcı daha toplu ve küçük olan dizüstü bilgisayarları tercih etmeye başladı. Taşınabilmesi ve pili ile uzun süre kablo olmadan kullanılabilmesi gibi birkaç güzel yanını kenara koyarsak bu güzel özelliklerinin yanında kötü özellikleri de ortaya çıkabilmektedir. Her dizüstü bilgisayarda olmasa da hemen hemen birçok dizüstü bilgisayarda ısınma sorunu ortaya çıkmaktadır. Durum böyle olunca kullanıcılar bilgisayarı kullanmakta zorlanmaktadırlar. Hele ki bazı bilgisayarlar o kadar ısınmaktadır ki elinizi bile dokundurmaktan çekinirsiniz.

Dizüstü bilgisayarın bu denli ısınması kullanıcıların şikayet etmesine yol açmaktadır. Bu duruma birçok firma yol aramış olsa da (kasanın alüminyum yapılıp daha hızlı soğumasını sağlamak gibi…) daha tamamen çözülmüş değildir. Dizüstü bilgisayarların ısınma sorunu devam eden kullanıcılar bilgisayarın kasma sorunu ve bilgisayarın aşırı sıcaklıktan zarar görme durumu ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Özellikle yazın dizüstü bilgisayarların aşırı ısınmasıyla bilgisayarınız zarar görebilir. Bunun için birkaç çözüm yolu bulunmaktadır. Dizüstü bilgisayarların ısınma sorununa karşı çözümü yazımızdan sonra bulabileceğinizi umuyoruz.

*Dizüstü bilgisayarınızın termal macununu yenileyin. Dizüstü bilgisayarınızın ısınmaması için ilk yol bilgisayarınızın termal macununu yenilemektir. Termal macun işlemcinin üstünde bulunan soğutucu ile arasında ki temassızlığı en aza indirmek için sürülür. Termal macunu kendiniz sürebilirsiniz. Ya da bilgisayardan anlamıyorsanız bilgisayardan anlayan birine yaptırmanızı tavsiye deriz. *Soğutucu alabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızın ısınmaması için ikinci yol ise dizüstü bilgisayarlara uygun olan soğutucu almaktır. Bu soğutucular dizüstü bilgisayarınızın altına konulur ve oradaki sıcak havayı fanlar yardımıyla dışarı üfleyerek bilgisayarınızın soğumasını sağlar. Uygun fiyatlara elektronik mağazalarında bulabilirsiniz. Makalemizde sadece bilgisayarınızı soğutmanız için birkaç yol söyledik. Bu konuda tecrübeli yazarlar değiliz. O yüzden dizüstü bilgisayarınıza gelebilecek herhangi bir bozukluktan sitemiz sorumlu değildir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons