Bilgisayar Performansını Artıran Parçalar Nelerdir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayar Performansını Artıran Parçalar Nelerdir

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

Bilgisayar Performansını Artıran Parçalar Nelerdir

 

bilgisayarinizin-performansini-artiran-parcalar-nelerdir

Bilgisayara geçtiğimizden bu yana birçok online işimizi ve derslerimizi bilgi kaynaklı bu araçtan yararlanarak halleder olduk. Eskiden kütüphanelerde, ansiklopedilerde saatlerce aradıklarımızı bulamazdık. Bilgisayar ve internet kullanımı sayesinde bu dertten de kurtulduk. Şimdi Google’nin o muhteşem arama motoru ile bir tık ile istediğimiz bilgiye ulaşmaktayız. Bilgisayar çok kullanışlı bir araçtır. Ne Android telefonlarına benzer ne de tabletlere. Onun bir kasa ile çalışması daha iyi bir performans vermesini sağlamaktadır. Bunun için her ev de ve iş yerinde bir masaüstü bilgisayarın bulunması işlerin daha sağlam bir şekilde yapılması için önemlidir.

Bilgisayar kullanımı sırasında yaşanan bazı aksilikler canımız sıkabilir ve istenmediğimiz durumlarda ciddi donmalar ve yavaşlamalar olabilir. Bunun nedenini araştırdığımızda bilinmeyen virüs kaynaklı programların olduğunu sonradan fark ederiz. Bu yüzden her bilgisayarda olması gereken virüs temizleme programı sağlanmalı ve clenear ‘in en son sürümü kullanılarak bilgisayarın düzenli temizlenmesi , gereksiz doysa ve araçların kaldırılması gerekir. Bu bilgisayar performansı açısından sağlıklı olacaktır. Bilgisayar performansının arttıran birkaç parçaları ele alırsak;

• RAM: Bilgisayarın en önemli özelliğidir. Çalışmasını hızlandıran, donmaların önüne geçen bir araçtır. Bunun bilgisayarda düşük olması bilgisayarlarda yavaşlamalara sebep olur. Bu yüzden yükseltmeniz de fayda vardır.

• Ekran Kartı: Grafik işleri, çizim işleri ve en son sürüm oyun işleri için olması gereken bir araçtır. Bu olmayınca istediğiniz sonucu elde edemezsiniz.

• Depolama Alanı: Hard disk sürücüsünün düşük olması bilgisayarda kapanmalara ve yavaşlamalar sebebiyet verebilir. Bu yüzden hard diskin yüksek olmasını sağlayın ve eski ise yenileyin.

• İşlemci ve yazılım: Bilgisayarınızda orijinal bir yazılım yoksa her an kilitlenmelere ve özelliklerini yitirmeye el verişli olur. Güvenmediğiniz yazılımları bilgisayarınızda saklı tutmayın. Bunun orijinal olmasını sağlayın.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons