Tablet Bilgisayarın Özellikleri İncelik | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Tablet Bilgisayarın Özellikleri İncelik

tarafından 26 Haziran 2016 Pazar

 

Tablet Bilgisayarlarda İncelik

Taşınabilir ve ekran kolaylığı olması bakımından oldukça fazla tercih edilen tabletler giderek incelmektedir. Bu tabletlerin ince olması demek daha iyi olması anlamına gelir. Çünkü küçük işlemciler her zaman için daha fazla iş yapmaktadır. Eğer tablet bilgisayar almak istiyorsanız ince modellere yönelebilirsiniz. Bu modeller hem hafif hem de son derece kullanışlı olmaktadır. Aynı zamanda ekranlarında kullanılan teknolojiler de son derece gelişmiştir. Bu sayede dokunmatik çok rahat kullanılacaktır.

Tablette Çekirdek

Tablet bilgisayarlar en az bir çekirdekli olmaktadır. Eğer hızlı ve oyun performansı iyi bir tablet almak istiyorsanız çekirdek sayısı en az dört olan bir tablet almanız gerekir. Bu çekirdekler tablet işlemcisine destek vermektedir. Yani ne kadar çok çekirdek o kadar iyi işlemci demektir. Eğer bilgisayarınızda daha yüksek kapasiteli oyunlar oynamak istiyorsanız ram boyutuna da dikkat etmeniz gerekir. Tablet bilgisayarlarda ram son derece önemli bir özelliktir. Düşük ram boyutuna sahip olan bir bilgisayar alırsanız sıkıntı yaşamanız muhtemeldir.

Tabletlerde Dokunmatik Sorunu

Tablet bilgisayarların bazılarında kronik olarak dokunmatik sorunu yaşanır. Bu sorun genellikle dokunmatik ekranın kaymasıyla yaşanır. Eğer sizlerde bu sorunu yaşıyorsanız çok geç olmadan bir bakımcıya gitmeniz gerekir. Aksi takdirde tablet bilgisayarın ekran kartı yanabilir ve bu durum da sizi oldukça büyük bir maddi kayba uğratacaktır. Bu sebeple bu konularda dikkat etmek gerekmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons