Tabletleri Güvenli Kullanmanın Altın Kuralları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Tabletleri Güvenli Kullanmanın Altın Kuralları

tarafından 4 Eylül 2016 Pazar

 

Tabletleri Güvenli Kullanmanın Altın Kuralları

 

tabletleri-guvenli-kullanmanin-altin-kurallari

Teknolojinin gelişmesinden bu yana iletişim özgürlüğü ve fikirler teknoloji sayesinde gelişiyor ve büyüyor. Bu nedenle kullandığımız her teknolojik ürün bizlerin hayatında değerli bir yapı taşını oluşturmaktadır. Tablet, Android, akıllı telefonlar, İphone, İpad ve benzeri ürünlerin son zamanlar ne kadar çok gündemlerde ve bu konu hakkında tartışmaların ortaya çıktığını görebilmekteyiz. Bu nedenle piyasaların fenomen konusu olan teknoloji, değiştirilemez bir gerçekten ibarettir. Tablet kullanımının neredeyse bilgisayarlardan fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni ince, küçük ve her yere taşınabilir özelliği elde etmesinden kaynaklanmaktadır. Bunu bir diğer sebebi ise uygulama özelliklerinin tıpkı akıllı telefonlarda sağladığı kalite ve uyumu bir arada taşımasındandır. Bunun için günümüzde tabletlerin değeri oldukça büyüktür.

En çok satışı olan ve uygun fiyatlar ile milyonlarca kullanıcı tarafından değer alan ürünler listesine girmektedir. Şimdi sizlere tabletleri güvenli kullanmanın altın kurallarından bahsedeceğiz. Bakalım bu güveni tablet lerimize nasıl sağlamamız gerekir? Tabletleri güvenli hale getirmenin etkili yollarından birisi, zararlı yazılımlarda uzak durmak, herhangi bir virüs teşkil eden kötü yazılımlı kaynakları tabletimize indirmemektir. Virüs çabuk bulaşır ve tableti etkisi altına çabuk alarak donma, yavaşlama, aniden kapanma durumlarını ortaya çıkartır. Bu bir süre böyle devam eder ve tablet bir süre sonra ana makinesindeki gücü tüketir ve kullanılamaz hale gelir. İnce ve zarif bir yapıya sahip olan tabletlere fazla yüklenmek, gereksiz uygulama ve dosyalar indirmek, virüs kaynak kodlu uygulamaları bilmeden indirmek gibi durumlarda bozulma payı büyük olur. Bu kötü zemine tableti itmek ve önemsemek yanlış olur ve zararını sizler görürsünüz. Tablet şarjda iken oyun oynamak, internette gezmek tabletin pil ömrünü azaltır. Zamanla bataryasını öldürerek ana beyninin çökmesine neden olur. Bu yüzden tabletin şarjda iken oynanması ve kullanılması hem tehlikeli hem de tablet açısından zararlı bir davranıştır. Tablete bilmediğiniz programlarda oyun ve ya uygulama indirmeyiniz. Google’nin en gelişmiş güvenlik derecesi yüksek olan yazılımı Google Play store’den oyun ve uygulamaları gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz. Tabletinizi güvenli tutmanın en güzel yolu fazla uygulama ve dosya yüklememek tableti gereksiz dosyalar ile yormamak olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons