Yeni Alınan Bilgisayarların Program Gereksinimleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yeni Alınan Bilgisayarların Program Gereksinimleri

tarafından 25 Ekim 2016 Salı

 

Yeni Alınan Bilgisayarların Program Gereksinimleri

Günümüzde bilgisayar alımları oldukça arttı. Her evde, iş yerinde ve okullarda birden fazla bilgisayar bulunabiliyor. Kurulacak olan Yeni alınan  bilgisayarın program gereksinimleri , virüsler karşısında savunmasız olabiliyor. Yeni bilgisayara sistem yüklendiğinde, bilgisayar hala savunmasız kalabiliyor. Rahat ve güvenli kullanım için yeni alınan bilgisayarlara bir takım programlar yüklenmeli. Peki bu programlar başlıca hangileridir? Anti-virüs Programları Bütün programlardan daha önemli olan Anti-virüs programları, bilgisayarınızı dış etmenlere karşı koruyacaktır. Bilgisayar içerisinde birden fazla Anti-virüs programı yüklemekte de herhangi bir sakınca bulunmuyor. Anti-virüs programları, siz internette veya bilgisayarda dolaşırken bilgisayara gelen tehditleri yakalayabilir ve sizi haberdar edebilir.

Ayrıca hiçbir uyarı almasanız bile, bu programlar aracılığıyla bilgisayarınızı düzenli olarak taramadan geçirmeli ve temizlemelisiniz. Tarayıcı İnternette rahat gezinebilmek için bir tarayıcıya ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınıza ilk sistem yüklendiğinde İnternet Explorer tarayıcısı ile karşılaşacaksınız. Bu tarayıcı üzerinde göz gezdirebilir ve internet performansını deneyerek değerlendirme yapabilirsiniz. İnternet Explorer üzerinden işleriniz kolayca hallediliyor ise, başka bir internet tarayıcısı yüklemenize gerek kalmayacaktır. Video, Müzik Oynatıcı Programlar Bilgisayarınızı kullandığınız zamanlar, müzik dinleme ve video izleme gibi ihtiyaçlarınız olacaktır.  Yeni Alınan Bilgisayarların Program Gereksinimleri, Bilgisayarınıza yüklü bir videoyu veya müziği oynatmak için bir video oynatıcısına ihtiyacınız olacak. Bunun içinde tarayıcınız üzerinden, en çok önerilen program olan GomPlayer’i indirebilirsiniz. Gomplayer programı, müzik ve videoları fark gözetmeksizin oynatıyor.

Bilgisayar Driverleri Yeni alınan bir bilgisayara mutlaka driver yüklenmelidir. Driver, bilgisayarın parçalarının daha performanslı hale gelmesini sağlıyor. Örneğin bilgisayarınızı açtığınızda ekranın aşırı donuk ve kalitesiz olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebi de, yeni aldığınız bilgisayara ekran kartınızın henüz tanıtılmamış olmasıdır. Ekran kartınızı tanıtmak için, kutu içerisindeki CD’yi kullanabilirsiniz. CD içerisinde driverleri göreceksiniz ve basitçe kurulumunu yapabileceksiniz. Eğer kutu içerisindeki CD’yi kaybettiyseniz, internet üzerinden bilgisayarınızın marka modeline göre driverler bulabilir, onları indirip kurabilirsiniz. Driver, sadece ekranla alakalı bir bileşen değildir. Aynı zamanda ses kartının da driveri vardır ve ses kartı sisteme tanıtılmazsa, izlediğiniz videolardan herhangi bir ses duyamazsınız.

Microsoft Office Microsoft Office programları yazılar yazmanızı, çizelgeler oluşturmanızı ve slayt benzeri işlemler yapmanızı kolaylaştıracak programlardır. Microsoft Office dosyasını indirdiğinizde, içerisinde uzun yazılar yazabileceğiniz ve tablolar oluşturabileceğiniz programları göreceksiniz. Okul için slayt hazırlayabilir, makale yazabilir ve çizelgeler çizerek hesaplar yapabilirsiniz. Yeni bir bilgisayar alındığında bu işlemler sırasıyla yapılırsa, bilgisayar kullanımı oldukça rahat olacaktır. Ayrıca bilgisayarınızı virüs programı dışında temizlemek isterseniz de, ‘’Çalıştır’’ komutuna girmelisiniz. ‘’Çalıştır’’ sekmesine girdiğinizde, ‘’Recent, Temp’’ komutlarını verirseniz, karşınıza işe yaramayan ve tehdit oluşturan dosyalar göreceksiniz. Uzun süre temizlenmeyen bir bilgisayarda bu dosyalar birikerek binlerce adeti bulabilir. Bu dosyaları tek seferde Ctrl+A+Del tuşlarıyla tamamen temizleyebileceksiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons