DPO TÜRBÜN TAMİRİ | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

DPO TÜRBÜN TAMİRİ

tarafından 13 Şubat 2017 Pazartesi

 

DPO TÜRBÜN TAMİRİ

DPO bir şanzıman türüdür. Gelişen teknolojiler ile birlikte birçok sistem otomotiv sektörüne eklenmektedir. Bilindik otomatik şanzımanlar sistemlerinden birine sahip olan DPO türbin tamiri de oldukça önem arz eden tamir gerektiren aksanlardan biridir. DPO türbünler de en çok rastlanan sıkıntılardan biri de ısınma problemleridir. Buna çözüm üretmek amaçlı tornacılık işlemleri büyük bir öneme sahiptir ki bu işçilikler ile bu durum en aza indirilebilir. DPO türbün tamiri otomatik şanzımanlarında çalışmasında oluşan vites değişimini en hassas şekilde gerçekleşmesin de yapılmaktadır. Veya araçtan kaynaklanan performans düşüklüğü gibi şikâyetler sonucu gerçekleştirilen tamir işlemlerinden biridir. Bunun için titiz çalışma ve ince işçilik gerekmektedir.

DPO TÜRBÜN ARIZALARI

DPO türbün kullanıldığı şanzımanlarda çıkan sıkıntılardan bir diğeri de yağ sızıntısı ve sıkıştırma işleminden dolayı aksan da bulunan şanzıman sıvısının güç iletiminde oluşan sıkıntılardır. Bunlar zaten performans düşüklüğünde başlıca etkenlerdendir. Bu gibi sebeplerin doğurduğu rahatsız edici ve keyif bozucu sonuçların çaresi, teknik bilgisi olan bir tamir hizmeti almaktır. Bunun için de İstanbul’da en iyi olan Turan Torna hizmettedir. İstediğiniz zaman ulaşabileceğiniz Turan Torna sıkıntılarınızı dinler ve doğru müdahaleyi yapar.

DPO ŞANZIMANI TAMİRİ SONUCUNDA DPO türbün tamiri ile birlikte, otomatik şanzıman kullanan Wosvogen, BMW, Toyota, Nissan, Alfa Romeo gibi araçlar da performansta tam verim elde edilmesi için çalışmalar kesinlikle yapılmalıdır. DPO türbün tamiri rastgele yapılabilen bir tamir değildir. Ve asla bu şekilde tamiri yapılacak ellerde bulunmamalıdır. Araçta arıza tespiti için teknolojik imkânlar kullanılmaktadır. Bunun için tork konvertörü üzerinde bulunan DPO türbün testleri yapılarak, basınç değerlerinde inceleme yapılarak değerlendirme yapılır. Sonuç olarak elde edilenler ile orijinal durumda olması gerekenler karşılaştırılır ve bu şekilde eksiklikler üzerinde çalışılarak, sorunlar hal edilmeye çalışılır. Tüm bu işlemleri yapabilecek kapasiteye sahip olan İstanbul’un öncü tornacısı Turan Torna bu testleri gerçekleştirir ve ardından işlemlere başlar. Basınçlı testler için gerekli olan teknolojik cihazlar ile uygulanarak türübün üzerinde işlemler yapılır ve bu şekilde basınç değerleri yükseltilerek sızdırma testleri ile birlikte baskı testleri ile birlikte otomatik şanzımandan istenen performans, verim incelemesi yapılmaktadır. Bu şekilde vites ve güç aktarımındaki verim en ince ayrıntısına kadar incelenmiş olur.

YAPILAN İŞLEMLER Bu testler ile birlikte performans kaybı ve şanzıman sıvısı kaçağını engellemek için torna ve kaynak işlemleri yapılması gerekmektedir. Hassasiyet ile yapılan bu işlemler ile sorunsuz bir tamir gerçekleşecektir. DPO türbün tamiri işlemlerinde yen parçalar alınması oldukça maliyetli bir durumdur. Bunun için Turan Torna çok değerli bir hizmet daha sunmaktadır. Gerekli olan parçalar torna tezgâhında el değmeden bilgisayar tarafından, en ince detayına kadar orijinal şekilde yapılmaktadır. Turan Torna atölyesi bu şekilde müşterisinin masraflarını başka yerlere oranla azaltmaktadır. Teknolojik imkânlar ile elde edilen parçalar özel programlar ile tıpa tıp aynı şekilde oluşturulmaktadır. Diğer bir önemli nokta ise DPO türbün tamiri yapılırken kaynak işlemlerinin temiz, titiz bir şekilde yapılmasıdır. Bunun inceliğe sahip olan işlemi ise kaynak yapılan noktada boşluk ve cüruf oluşumunun gerçekleşmeden yapılması ve böylece kaynak dikişlerinin sağlam yapılmasıdır. DPO türbün tamirinde odak noktasında ise bu aksanın tork konvertörü ile uyumlu çalışmasının sağlanması için aralarında boşluk bulundurmaması. Kaynak ile doldurulan yüzey gerçek boyutlarının hassas ölçümleri yapılması ardından tekrardan otomatik şanzımana montelenme den önce tekrar olarak basınç testleri uygulanır, son kontroller ardından yerleştirme tamamen yapılır. Tüm bunlar ince işçilikler sonucu yapılır, Turan Torna bu işçiliği en doğru şekilde yapan İstanbul’un en iyisi olan doğru adrestir. Bu tamirler soncu hız iletimi ve güç aktarımı en sağlıklı şekil de ortaya konmuş olacaktır

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons