Güvenlik Görevlileri Ne İş Yapar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Güvenlik Görevlileri Ne İş Yapar?

tarafından 14 Nisan 2018 Cumartesi

 

Çok eski zamanlardan beri polis, asker gibi resmi kurum görevlileri dışında güvenlik görevlileri de bir çok güvenlik görevi için hizmet vermektedir. Hemen hemen her alanda ihtiyaç duyulmakta olan güvenlik görevlilerinin tüm kapsama alanında olan görevleri; kalabalık alanlarda insanların güvenliğini ve kalabalık ortamlarda asayişi sağlayabilmek için,  tenha bölgelerde ise mal ve can güvenliğini sağlayabilmek için ve buna bağlı olarak güvenlik departmanında güvenliği sağlayabilmek için görev alan kişilerdir. Ülkemizde güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler silahlı veya silahsız olarak iki kısma ayrılmaktadır. Ve bu değerlendirme altında mutlaka her güvenlik görevlisi olmak isteyen kişi eğitimi başarıyla tamamlamış olması şarttır. Güvenlik görevlisi olabilmek için iş ilanları takip edilerek bu iş ilanları ile girilebilecek pozisyonlar bulunabilir, güvenlik müdürü ve ekip şefi gibi çok daha iyi konumlara hemen gelebilmek için öncelikli olarak lisans mezunu olmak gereklidir. lisans mezunu olmayan kişiler güvenlik müdürü veya güvenlik şefi olmak için birkaç kademe güvenlik olarak atlamaları gerekir. Karşıyaka özel güvenlik kursu tarafından verilmekte olan eğitimlerde isteyen kişilere güvenlik görevlisi kimliği verilmektedir. Eğitime tabi tutulan kişiler bir takım sınavlardan geçirildikten sonar eğitime bağlı olarak silahlı güvenlik kimliği veya silahsız güvenlik kimliği almaya hak kazanmaktadırlar.

Özel güvenlik olabilmek için akıl sağlığını tam olarak koruyabilen, soğukkanlı, insan hareketlerini önceden tahmin yeteneği olan, otoritesini gerektiği yerde gerektiği kadar belli edebilen insanların güvenlik olabilmesi ve bu kurslara katılım istemesi gereklidir. Silahlı özel güvenlik eğitimi almak isteyen kişiler ise ayrıntı olarak sadece özel güvenlik olmak isteyen kişilerden bir tık daha fazla eğitim alarak bu arada özel eğitim arasına poligon atışlarını da sokarak bu şekilde görev alabilirler. İş başvurularını her zaman güvenlik ihtiyacı olan kesimlere başvurarak yapabilen bu kişiler hastaneler, alışveriş merkezleri, metro istasyonları, toplumun sürekli olarak var olduğu meydanlar, özel kurumlar, kamu kurumları ve korunmaya gerek olan konut toplulukları ve sitelerde görev alarak işe giriş yapabilirler. Bir çok iş ilanı olan güvenlik görevlisi ilanı bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons