iPhone X ile Bir Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPhone X ile Bir Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

tarafından 13 Ocak 2018 Cumartesi

 

Ekran görüntüsünü almak, en çok kullanılan iPhone özelliklerinden biridir ve ayrıca iOS 11’in yeni ekran görüntüsü düzenleme özellikleri ile her zamankinden daha kullanışlıdır. Ancak, iPhone X’de ekran görüntüsü alma ‘on/off düğmesine ve ana ekran düğmesine basarak’  daima bir ekran görüntüsü aldığınız daha önceki versiyonlarında yaptığınız gibi bir iPhone X’de işe yaramayacaktır. Sonuçta bir Home düğmesi yok!

Home Düğmesi Olmayan iPhone X’de Ekran Görüntüsü Almak

iPhone X ana ekranına uzanan kenardan kenara ekran, son on yılda tanıdığınız “Home” düğmesinin sonu demektir. Ayrıca bu, telefonla etkileşim içinde olmanın yeni yollarını öğrenmeniz anlamına gelir. Peki, basmak için bir Home düğmesi yoksa bunu nasıl yapacaksınız? Neyse ki, iPhone X’de ekran görüntüsü alma, yöntem değişse bile daha önce olduğu kadar kolaydır. İşte böyle yapılır:

  • Aynı anda (Side ve Volume Up), yan ve sesi açma düğmesine basın, sonra hızlı bir şekilde bırakın.
  • Ekran görüntüsü ekranınızın sol alt köşesinde görünür. Buradan, ekran görüntüleri tam olarak diğer iPhone’larda olduğu gibi çalışır.
  • Düzenlemek için görüntüye dokunun veya görüntüyü ekrandan çıkarmak için sola hızlıca kaydırın. Düzenlemek için dokunduğunuzda, ekran görüntüsünü Kamera Rulonuna kaydetmeyi ya da silmeyi seçebilirsiniz.

Keşfetmeniz Gereken iOS 11 Özelikleri

iOS 11, Apple’ın iPhone’lar ve iPad’ler için kullandığı yeni nesil işletim sistemidir. Yeni özellikler arasında, Siri’ye yeni yükseltmeler, yeniden tasarlanan Kontrol Merkezi ve App Store ve şirketinize iMessage yoluyla para göndermenizi veya almanızı sağlayan yepyeni bir Apple Ödeme özelliği bulunuyor. Ayrıca, geliştiriciler artık iOS cihazınızın yeni ARKit aracılığıyla artırılmış gerçeklik deneyimleri yaratma potansiyelini kullanan uygulamalar oluşturabilir. Artı, sürükle ve bırak özelliği ve yeni bir Mac tarzı Dock da dâhil olmak üzere iPad için yeni üretkenlik özellikleri var.

Ekran görüntüleri çekip paylaşmakla ilgili ve daha fazlası ile ilgili bilgi almak için, https://www.incehesap.com/blog/iphone-x-de-ekran-goruntusu-alma/ sayfasına tıklayabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons