Modern Tasarımla Sahip Tesettür Giyim Modelleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Modern Tasarımla Sahip Tesettür Giyim Modelleri

tarafından 6 Kasım 2017 Pazartesi

 

Tesettür, dinimizin emrettiği şekilde örtünme şekline verilen isimdir. Sadece bayanlara mahsus bir şey değildir; erkeklerin de bazı bölgelerini kapatması gerektiği dini kitapta yazılıdır. Bu neden ile insanların giyimlerine dikkat etmeleri gerekir. Tesettür konusunda bayanların dikkat etmeleri gereken konular vardır. Bunlardan en önemlisi de dış kıyafetin dar olmamasıdır. Ne çok bol ne de çok dar olmamalıdır. Vücut ölçülerinizi aşmayacak bir şekilde giyinmelisiniz. Bir kombin yapmanız gerekiyorsa, alacağınız tüm ürünlerin birbirleri ile uyumlu olması gerekir. Böylece daha zarif görünebilirsiniz. Bulunacağınız ortama uygun olacak şekilde giyinmeye özen göstermelisiniz. Arkadaşlılarınız ile buluşacaksanız daha canlı renkli kıyafetleri seçebilirsiniz. Ancak bir iş görüşmesi ya da özel gün için giyinecekseniz daha sade kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Eşarp İle Kombin Yapmak Önemli

Tesettür giyimde önemli olan vücut hatlarının belli olmamasıdır. Bunun yanı sıra önemli bir diğer konu ise, dış giyiminize uygun olacak şekilde eşarp seçimi yapmanızdır. Eğer kıyafetinize uygun bir eşarp seçmezseniz, kıyafetiniz kendini göstermez ve üzerinizde sönük kalabilir. Bu gibi can sıkıcı olaylar ile karşılaşmamak için eşarp seçiminize özen göstermelisiniz. Eşarp alırken de ürünün kaliteli olmasına özen gösterin. Kaymayan, kolay şekil alabilen modelleri tercih ederseniz her zaman rahat edersiniz. Ferace, son birkaç yıldır tesettürlü bayanların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Kullanım kolaylığı sağladığı için birçok bayan tarafından tercih edilmektedir. Bayanlar özellik ile siyah rengini seviyor. Üretici firmalar, isteğe göre feracelerin farklı renklerini de tasarlıyor. Siz de istediğiniz renge göre bir ferace seçimi yapabilirsiniz. Yaz aylarında serin tuttuğu için tercih edilen bir ürün olan ferace, son zamanlarda değişikliğe gidilerek kış ayları için de üretilmeye başlanmıştır. Buna uyun olacak şekilde kumaş seçilir. Tesettür giyim, hafife alınmaması gereken bir konudur. Özellik ile bayanların her türlü tehlikelere karşı koruyan bir kalkan görevi görür tesettür. Bir ürün almaya karar verdiğinizde, öncelik ile aklınızda bir model tasarlayabilirsiniz. Böylelik ile mağazaya gittiğinizde, satıcıya aklınızdaki modeli net bir şekilde söylerseniz, o da size daha kolay yardımcı olacaktır.

Dar Tunik Tercih Etmeyin

Eğer pantolon giymeyi seviyorsanız tunik seçimi tam da size göredir. Pantolonunuzun dar olmaması önemlidir. Bol paça bir pantolonun üzerine alacağınız bol bir tunik ile harika bir kombin oluşturabilirsiniz. Spor giyinmeyi seviyorsanız ona uygun bir kıyafet seçimi yapmalısınız. Tesettür konusu çok hassas bir konudur. Kapanmaya karar veren bayanların bu konunun hassasiyetine önem vermesi gerekir. Bunun için esaslı bir araştırma yapabilirsiniz. İster etek giyin isterseniz pantolon giyin. Bu tercih size kalmıştır; ancak yeter ki vücut hatlarınızı belli etmeyin. Kapalı bayanların en çok dikkat ettikleri noktalardan biri de giydikleri kıyafetlerin rahat olmasıdır. Bu da onlar için önemli bir detaydır. Kendilerini rahat hissetmedikleri bir kıyafeti taşıyamazlar. Dış kıyafet önemlidir. Bu neden ile kapalı bayanlar dış giyimlerine daha da bir özen gösterirler. Kıyafetinize uygun bir eşarp ya da şal kombini yapmanız gerekir. Böylelik ile giydiğiniz kıyafet daha da şık gözükecektir. Bu kombinize bir de çanta ve ayakkabı kombininizi eklerseniz çok daha iyi olacaktır. Bu sayılanların birbirleri ile uyumlu olmaları önemlidir. Hepsini birbiri ile kombin yapamazsanız en azından eşarp ve dış kıyafetiniz birbiri ile uyumlu olsun. Bu ve bunun gibi konulara dikkat ederek giyinirseniz çok daha şık olabilirsiniz. Tesettürlü bayanlar da gayet şık olabilirler.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons