Uydu Bulucu ve Kamera Test Cihazlarının Önemi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Uydu Bulucu ve Kamera Test Cihazlarının Önemi

tarafından 13 Kasım 2017 Pazartesi

 

Uydu çanak montajı yapanların eli ayağı olan uydu yön bulucular son yıllarda oldukça fazla gelişim gösterdiler. Eskiden analog uydu yön bulucularla yapılan uydu sinyal yön bulma işlevi günümüzde yerini dijital uydu yön buluculara bıraktılar. Uydu yayınları ilk başladığı yıllarda uydu kurulum işlemi oldukça zahmetli bir süreçti. Çanak anten ve uydu sistemi kurmak için mutlaka bir uydu servisinden destek almak gerekirdi. Kimine göre halen zor ve zahmetli olan uydu kurulum işi şimdilerde oldukça basitleşti yine de son kullanıcılar için kolay bir şey değildir. Uydu yön bulucuların gelişimi aynı uydu alıcılardaki gibi önceleri analog türde ölçümler yapan sırayla dijital, ekranlı, hd gibi modellerle gelişimini sürdürmektedir.

Dijital Uydu Bulucular

Uydu tamir kurulum işiyle uğraşan uydu servisleri veya uydu sistemlerine merakı olanların vazgeçilmez cihazlarından olan uydu yönlerini bulmaya yarayan dijital uydu bulucular birden fazla türde elektronik uydu sistemleri sektöründe önemli yer almaktadır. Uydu alıcı sistemlerinin uydu alıcılar gibi mühim ürün gruplarından olan dijital uydu bulucu çeşitleri, mini, HD, Lcd ekranlı dijital uydu yön bulma cihazları gibi modellerde bulunmaktadır. Son dönemde LCD ekranlı dijital yön bulma cihazları popülerliğini arttırmıştır. Uydu sinyal türlerinden SD ve HD sinyal ölçümleri için ayrı ayrı sinyal ölçüm cihazları mevcuttur. Uydu yön bulucularda belirleyici özelliklerin başında; uydudaki yayının izlenebilmesini sağlayan lcd ekran gelir. Otomatik, manuel, kör arama özelliği, batarya ile çalışma süresi, spektrum özelliği, uydu tp ekleme taşıma özelliği ve kısa devre koruması dijital uydu bulucularda olması gereken başlıca özelliklerdendir. Uydu sistemleri sektöründe popüler dijital uydu buluculardan olan Mersat markası Merter Elektronik tescilli markasıdır.

Kamera Test Cihazları

Teknoloji geliştikçe yaşamın tüm alanlarında da pozitif paralel değişikliklere yol açmaktadır. Bu gelişim tüm sektörlerde olduğu gibi güvenlik sektöründe de olumlu anlamda yeni ürünlerin önünü açmaktadır. Küçük bir örnekle açıklamak gerekirse geçmişte güvenlik sistemlerinde kullanılan kameralar şu anda neredeyse güncelliğini tamamı ile yitirmiş durumdadır. Eskiden kullanılan analog kameraların yerlerini AHD Kameralar, IP Kameralar almıştır. Eski tip analog cctv analog kameraların testinde kullanılan kamera test monitörleri şu an aktif piyasada yer alan ahd kameralar ile uyumlu değillerdir. Günümüzde kamera test cihazları ahd kameralar ve ip kameraların test edilebilmesi için özel üretilmektedir. Önceden kamera test monitörleri vardı yalnızca analog güvenlik kameralarını test görüntü alabilmek için kullanılırlardı. Güvenlik kameraları geliştikçe kamera test aletleri de yeni teknoloji ürünlerine ayak uydurmaya başladılar. Son zamanlarda çok tercih edilen güvenlik kameralarına göre sırayla ahd kamera test aleti ve ip kamera test cihazları tercih edilmektedir.


Kamera kurulumu yapanların en çok ihtiyaç duyduğu kamera test cihazlarından en popüler olanları Magbox kamera test cihazlarıdır. Standart bileklik AHD kamera test cihazı, ekranlı AHD-TVI-Analog kamera test aleti ve IP-AHD-Analog Wifi dokunmatik kamera test cihazı modelleri piyasada en çok talep gören kamera test monitör çeşitlerindendir

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons