Yerel SEO Nedir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yerel SEO Nedir?

tarafından 1 Ağustos 2017 Salı

 

Yerel SEO Nedir?

Türkiye’de henüz emekleme evresinde olan Yerel SEO konusu sanıldığının aksine çok karmaşık bir şey değildir. Şirketlere SEO çalışmalarını lokasyon bazlı yapma şansı veren ve hedef müşteriyle daha yakın temasa geçirmeye çalışan bir olaydır. Örneğin, İzmir’den Ankara’ya geldiniz ve bir köfteci arıyorsunuz. Google’a Ankara köfteci yazdığınızda Ankara’daki köftecileri kolayca bulabilirsiniz ancak genel olarak köfteci yazıldığında ancak ve ancak yerel SEO sizi üst sıralara çıkartacaktır. Tüm Türkiye’ye hitap edip büyük denizde boğulmaktansa, Ankara içerisinde üst sıralara oynayarak dönüşüm oranını artırmak yerel SEO ile mümkün olacaktır.

Her SEO çalışmasında olduğu gibi bu tarz lokal SEO çalışmalarında da dikkat edilmesi gereken pek çok şey mevcuttur. Öncelikle listelenmesinin istediğiniz şirket, müşteri ya da kurumun Google Business’a doğru ve eksiksiz bir konumla kaydolması gerekmektedir. Bu şekilde insanlar kayıtlı olan adrese yakın bölgelerde aram yaptıklarında sizin aramalarda çıkma şansınız rakiplerinizden daha fazla olacaktır. Ayrıca bu haritalar sayesinde daha kolay ulaşılabilir ve müşterilerinizin gözünde daha görülür olabilirsiniz. Haritanın yanı sıra vermiş olacağınız açılış-kapanış saati, telefon numaranız gibi bilgiler müşteriler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanı sıra müşterilerin yorum yapmasına ve puan vermesine izin veren sistem gelecek müşteriler için size bir imaj çizecek ve güvenilirliğinizi etkileyecektir.

Site içinde yapılacak olan her türlü optimizasyonun yerel SEO stratejinizle paralel olması çok önemlidir. Yapılan SEO hamlelerine lokasyon bazlı doknuşlar yapmak bu alanda işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer SEO konusunda çok yetkin değilseniz yerel SEO yapmanız da kolay olmayacaktır. Bu sebeple uzman bir dijital ajans bulmalı ve o ajansın da SEO danışmanlığı  konusunda iyi bir seviyede olduğuna dikkat etmelisiniz.

Potansiyeli yüksek olan lokasyonlarda yapılan yerel SEO çalışmaları olumlu geri dönüşler alacak ve şirketinizin dönüşüm oranlarını artıracaktır. SEO ajansı sayısı her geçen gün artsa da da Türkiye’de henüz yeterli düzeyde bir yerel SEO çalışması yapmak mümkün değildir. Pek çok yerel şirket değil yerel SEO, genel anlamda bir SEO çalışması bile yapmadığından ötürü hala bu sektörde patlamayı bekleyen bir potansiyel mevcuttur.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons