Twitter Güvenlik Önlemlerini Artırıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Twitter Güvenlik Önlemlerini Artırıyor

Ufuk Atılgan
tarafından 20 Mart 2015 Cuma
Twitter, kullanıcıların yaşadığı taciz sorunlarına çözüm getirebilmek için yeni bir sisteme geçiş yapıyor. Taciz eden kişileri artık yetkililere şikayet edebileceksiniz.
 

Twitter platformunu amacı dışında kullanarak sadece insanları taciz eden ve rahatsızlık veren kullanıcılar mevcut durumda. Şikayet etmeniz ve engellemeniz durumunda kurtulamadığınız bu kişiler zaman içinde hesaplarınızı kapatmanıza bile yol açabiliyorlar.

Twitter bu durumun farkında olarak kullanıcılara artık daha etkili bir çözüm sunuyor. Yeni gelen sistem sayesinde artık bölgenize bağlı olarak yasal düzeni sağlayan yetkili kuruluşlara bizzat şikayette bulunabileceksiniz. Böylelikle taciz eden kişinin kimliği tespit edilerek hakkında yasal işlem başlatılacak.

Twitter platformunun size sunmuş olduğu adımları izlemeniz polis merkezlerine şikayetleriniz ulaşması için yeterli oluyor. “Bildir” butonuna tıkladıktan sonra e-mail adresinize gelen içeriğe şikayetçi olduğunuz kişinin Twitter bağlantısı ve kullanıcı adını yazarak dönüş yaptığınız takdirde emniyet güçleri ile iletişime geçebileceksiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons