Adil Kullanım Kotası | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Adil Kullanım Kotası

tarafından 18 Ekim 2016 Salı

 

ADİL KULLANIM KOTASI KALKACAK MI

Evimizde ve iş yerimizde kullandığımız internetlerin adil kullanım kotaları, hız konusunda aksaklıklar meydana getirebiliyor. Belli bir kotayı aştıktan sonra, kota aşımı nedeniyle eski performansında kullanmamız engelleniyor. İş yerinde şirket işleriyle uğraşan, evinde bilgisayar üzerinden zaman geçirmeye çalışan kullanıcılar için adil kullanım kotası zorlu bir aşama. Geçtiğimiz seneden bugüne kadar ‘’Adil Kullanım Kotası Kaldırılacak Mı?’’ soruları internet sitelerinde geçiyordu. Bu yazının geçmesi, kullanıcılar için büyük heyecan yarattı ve araştırmalar yapılmaya başlandı. Peki bu bilgi ne kadar doğru? Adil kullanım kotası hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, bilinçli internet kullanımının da altını çizdi. Ailelerin ve çocukların bilinçli internet kullanabilmeleri ve bu konuda yardım alabilmeleri için online hizmet veren kullanıcılar bulunacak.

Sosyal medya uzmanı dahil, bilgisayar ve internet konusunda yeterli bilgiye sahip olan bu kullanıcılar, ailelere ve çocuklara bilinçli internet kullanımı hakkında bilgi verecekler ve canlı destek sağlayabilecekler. Çalışmaların sürdüğünün altını çizen Bakan Arslan, adil kullanım kotası ile ilgili problemlerin bütün çalışmalar dahil 2018 yılının sonunda çözülmüş olacağını söyledi. Adil kullanım kotasında köklü bir değişikliğe gidilirken, her aile teknik desteklerden yararlanabilecek. Adil kullanım kotası hariç internet güvenliğinin önemli oluşunun da altını çizen Arslan, çalışmaların hızla sürdüğünü ve sonuca ulaşılmasının an meselesi olduğunu söyledi. Adil kullanım kotası, internetteki verimliliğin kısılmaması için yapılan bir uygulama. İnternet içerisindeki güven, internet hızıyla alakalı veriler de bu uygulama sayesinde korunabiliyor.

Uygulama güvenlik açısından güzel fakat, adil kullanım kotası aşıldığı zaman internet verimi iki kat aşağıya inebiliyor. Adil kullanım kotasıyla ilgili yapılan bir diğer açıklama da şöyle; Adil kullanım kotasına dair her şey kaldırılırsa, gece kullanılan internet de kota bitiremeyecek. Gece belli bir saatten, sabah belli bir saate kadar kullanılan internet verileri kotaya işlenmeyecek ve performans düşüklüğü de meydana gelmeyecek. Tüm uzmanlardan meydana gelecek olan destek biriminin ise, hangi zamanlar içerisinde hizmet verebileceği henüz konuşulmadı. Aileler, internet hızıyla alakalı veya güvenlik durumuyla ilgili olarak bu hizmet birimlerinden anında canlı destek, danışmanlık ve tavsiyeler alabilecek.

Son zamanlarda internet hızlarının alt yapıya bağlı olarak yükselmesi, adil kullanım kotasının hızla dolmasına neden oldu. Bu nedenle kullanıcılar, kullandıkları hızlı internetin sonucunda kotayı aşınca internet performansının düştüğünü görebiliyor. İnternet hızlıyken, performans düşüklüğü yaşanması da kullanıcıları sarsıyor. İnternetinin performansının düştüğünü gören kullanıcılar, adil kullanım kotasının dolduğunu anlayabiliyor ve bu durum hakkında çeşitli araştırmalar yapabiliyorlar. Son zamanlarda adil kullanım kotasının kalkacağı hakkında söylentileri de göz önüne alan kullanıcılar, net bir açıklama ve kesin yargılara ulaşmayı bekliyordu. Yapılan en son açıklamalara göre adil kullanım kotası, 2018 yılında ciddi sorunlar ve ciddi performans düşüklüğü gibi durumları yaşatmayacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons