Android Cihazlar İçin En Tehlikeli 10 Uygulama | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Cihazlar İçin En Tehlikeli 10 Uygulama

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Android Cihazlar İçin En Tehlikeli 10 Uygulama

 

android-cihazlar-icin-en-tehlikeli-10-uygulama

Gün geçtikçe birçok uygulama ve oyun, android cihazlar için hızla yayınlanmaya devam ediyor. Kullanıcılar ise, deneme amaçlı bile olsa birçok uygulamayı telefonuna indirir hale geldi. Ancak telefonlarınıza yüklediğiniz uygulamaların bir bölümü, telefonlarınız için büyük risk taşıyor. Google şirketinin bile Play Store’dan kaldırma karar aldığı bu uygulamalardan biri telefonunuzda yüklüyse, tehlike altında olabilirsiniz.

Bahsi geçen uygulamaların Brain Trust adlı zararlı uygulamalar ailesine ait olduğunu ortaya çıkaran, Lookout oldu. Bu açığa sahip uygulamalardan biri telefonunuzda yüklü durumdaysa, cihazınıza root erişimi sağlayabiliyor. Bu durumu farkedip, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürseniz dahi, uygulama cihazınızda kalmaya devam edebiliyor. Birbirlerine Play Store üzerinden yüksek puanlar verme kabiliyetleri ile bilinen bu uygulamalar, cihazlarınız için risk teşkil ediyor. Bu tip uygulamalara örnek vermek gerekirse, Honey Comb ile Cake Tower örnek olarak gösterilebilir. Bu yazı içinde adı geçen uygulamalardan herhangi birini yüklediyseniz, Lookout Security ile telefonunuzu tarayabilir, zararlı yazılım bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Lookout’un önerisi olan stok ROM’u cihazınıza kurabilir ve zararlı uygulamaların sıfırlama işleminiz den etkilenmeme özelliğinin önüne geçebilirsiniz.

İşte Android Cihazlar İçin En Tehlikeli 10 Uygulama; Cake Blast – Cake Tower – Crazy Block – Crazy Jelly – Honey Comb Piggy Jump – Tiny Puzzle – Ninja Hook – Just Fire – Eat Bubble Ayrıca şu 3 uygulamanın da, aynı riskleri taşıdığını belirtmekte fayda var; Hit Planet – Jump Planet – Drag Box Adı geçen zararlı uygulamalar, Play Store’den kaldırılmış durumda. Ancak bunun öncesinde uygulamalardan birini cihazınıza indirdiyseniz, mutlaka önerileri uygulamalısınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons