DeleteMe Mobile İle İnternetteki Profillerinizi Temizleyin | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

DeleteMe Mobile İle İnternetteki Profillerinizi Temizleyin

Can Devecioğlu
tarafından 20 Ocak 2013 Pazar

 

Hızla büyüyen internet ortamında hergün aldığımız onlarca reklam içerikli spam mesajın arka planında yer alan ve bilgilerinizi satan siteler olduğunu biliyor muydunuz? Çoğu zaman bizim ulaşamadığımız siteler, kayıt olduğumuz siteler aracılığı ile hakkımızdaki tüm bilgileri toplayarak bu bilgileri ticari amaçla kullanıyor. Yaşadığınız şehir, okuduğunuz okul, kullandığınız cihazlar, medeni haliniz gibi onlarca farklı kategoride listeleniyor, ardından size ulaşmak isteyen pazarlamacılara ve firmalara bilgilerinizi satıyorlar. Bu durumu önlemenin iki bilindik yolu var. İlki hiç internet kullanmamak veya kullanırken gerçek adınızı gizlemek, diğer yolu ise DeleteMe Mobile isimli uygulama. Uygulama şuan App Store’da iOS için kullanılabilir durumda. Kısa bir süre sonra Android için indirilebilir olacak.

Abine isimli firmanın yapımcılığını üstlendiği DeleteMe Mobile uygulaması, kendi veritabanında tuttuğu sitelerde sizin kimlik bilgilerinizi araştırıyor. Adeta internetteki künyenizi ortaya çıkarıyor. Ardından size silebileceklerinizi listeliyor ve profilinizin silinmesini sağlıyor. Uygulama ücretsiz. Ancak ilk silme işleminden sonra 25 dolarlık bir paket alarak sınırsız profil silme hakkına sahip olabiliyorsunuz. Uygulamanın asıl ilginç yanı ise sistemin tam anlamıyla sanal ortamda gerçekleşmemesi. Profil silinmesi işlemlerinin bir bölümünde verilerinizi tutan siteyle hukuki yollardan iletişime geçiliyor ve bu şekilde profiliniz, bilgileriniz sildiriliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons