Elektronik Sigara Nedir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Elektronik Sigara

tarafından 22 Ekim 2016 Cumartesi

 

Elektronik Sigara Nedir

Günümüz toplumunda sigara tüketimi hayli artmış durumda. Günde neredeyse 3 pakete kadar içilen sigaralara bir de zam gelince sadece organlar değil cepler de yanmaya başladı. En ucuz sigaranın fiyat 10 Türk lirasına kadar yükselirken, üst düzey üretim sigaralar da 14 Türk lirasına kadar yükselmiş durumda. Asgari ücrete tabi olarak çalışan insanlarımız, sigaraya para yetiştiremez hale geliyor. Hazır sigaralar bir tarafa, tütün ve tütün ürünleri de hayli satılır hale geldi. Genellikle çok fazla sigara tüketen insanlar, normal sigaralara para yetiştiremediği için tütünleri tercih edebiliyorlar. Tütün ürünleri de kısa süre sonra cep yakmaya başlıyor. Bu sorunların içinde sigarayı bırakmayı isteyen ancak bırakamayan insanlarımızın imdadına ise elektronik sigara yetişiyor.

Elektronik sigaralar, son zamanlarda piyasaya çıkan ürünlerdir. Piyasa değeri 80-600TL arasında olan elektronik sigaraların, oldukça bol çeşidi bulunuyor. Elektronik sigaraların çeşitlerinin fiyatı ise ürünün markasına modeline ve içiş moduna göre değişebiliyor. Bazı elektronik sigaralar sadece duman ve keyif için tasarlansa da, diğer cihazların sigara içim modu bile bulunuyor. Peki Elektronik Sigara Nasıl Kullanılıyor? Sigarayı tamamen bırakmak isteyen insanların yöneldiği elektronik sigaranın, basit bir sistemi bulunuyor. Elektronik sigarayı diğer bir isimle anacak olursak, cep nargile diyebiliriz. Nargile dumanının iki katı duman oluşturan bu cihazların, boyutu küçük olmasına rağmen kullanıcılara büyük keyif veriyor. Keyfin farkına varan kullanıcılar da, hayatına elektronik sigara ile devam ederek normal sigarayı düşünemiyorlar.

Elektronik sigara birden fazla çeşitle piyasaya sürülmüş. İsterseniz ucuz fiyata normal bir elektronik sigara sahibi olabilir, isterseniz biraz daha bütçeyi artırarak sigara içim modlu bir elektronik sigaraya sahip olabilirsiniz. Elektronik sigaraların bir kısmı pil ile, bir kısmı da şarj ile çalışıyor. Elektronik sigarada kullanılan piller ise, piyasadaki normal pillerden değil. Elektronik sigara piline sahip olmak için, cihazı aldığınız yerden sorabilirsiniz. Elektronik sigarayı kullanmak için likit’e ihtiyacımız olacak. Likit, elektronik sigara içerisine konulan aromaların genel ismidir. Nargile aromasından daha çok çeşidi bulunan likitler, evde de hazırlanabiliyor. Likitinizi, meyve çeşitlerinden kahve çeşitlerine kadar tercih edebiliyorsunuz.

Likit şişeleri genellikle 25-30ml ölçüsünde olup, uzun süre dayanan likitlerdir. Ayrıca likit çeşitlerinin içerisinde 0.3, 0.6, 0,12mg’a kadar da nikotin bulunuyor. Likitinizi ister nikotinsiz, isterseniz de nikotinli olarak kullanabiliyorsunuz. Elektronik sigaranın ateşleme sistemini de atomizer yapmakta. Atomizer, cihaza konulan likiti içerisindeki pamukla bütünleştirerek size aromanın tadını vermektedir. Aroma tadını verirken aynı zamanda cihazın ateşlemesini yapan atomizer, cihaz sık kullanılmazsa 3-4 hafta gibi bir süre dayanabiliyor. Atomizeriniz bittiyse, internetten hazır atomizer alabilirsiniz. Atomizer almak istemiyorsanız internetten atomizer sarım videolarını izleyerek kendiniz de sarabilirsiniz. Sigarayı bırakmak için uzun uğraşlar veren kullanıcıların çoğu, yaptığı yorumlarda elektronik sigara sayesinde sigarayı bıraktıklarını ifade etmişler.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons