Flappy Bird'ın Geliştiricisi Oyunu Neden Kaldırdığını Açıkladı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Flappy Bird’ın Geliştiricisi Oyunu Neden Kaldırdığını Açıkladı

Tufan Yıldız
tarafından 12 Şubat 2014 Çarşamba
Çıktığı günden itibaren mobil platformda oldukça tutulan Flappy Bird, bildiğiniz üzere uygulama marketlerinden kaldırılmıştı. Bunun sebebini ne olduğunu uygulamanın geliştiricisi Dong Nguyen açıkladı. Detaylar haberimizin devamında.
 

Mobil platformda çıktığı günden itibaren herkezi kasıp kavuran Flappy Bird’in yapımcısı Dong Nguyen, oyunu neden kaldırdığını açıkladı. Dong Nguyen, aslında oyunu iki üç dakika gibi kısa sürede oynayıp insanları rahatlatabilecek bir oyun olduğunu düşünerek uygulama marketlerine eklediğini fakat bunun sonradan insalara rahatsızlık verdiğinden dolayı kaldırdığını belirtti.

Oyunun geliştiricisi Dong Nguyen, kısa sürede büyük paralar kazandığı Flappy Bird yüzünden uyku uyuyamadığını ve oyunu kaldırmanın doğru bir karar olduğunu düşündüğünü belirtti. Ayrıca oyunda geçen mekanın Super Mario’ya benzediğinden dolayı Dong Nguyen’in telif sorunları yaşadığı belirtiliyordu. Fakat Nintendo’nun yaptığı açıklamaya göre, böyle birşeyin söz konusu olmadığı ortaya çıktı. Ayrıca Dong Nguyen, yeni uygulamalar geliştireceğinin mesajını verdi.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons