Fuji Dağı’nda Wi-Fi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Fuji Dağı’nda Wi-Fi

tarafından 22 Temmuz 2016 Cuma

 

Fuji Dağı’nda Wi-fi

Dağcılık tutkusu olanlara Japon yerel yetkililerinden harika bir haber geldi.  Artık dağcılar Fuji Dağı’nın zorlu yolculuğunu Fuji Dağı’nda wi-fi sayesinde bizimle paylaşma imkânı bulacak. Dağın tepesine onca yolu geçip vardığınızı ve o muhteşem manzarayı gördüğünüzü düşünün. Bizler bu çağın insanları olarak ellerimiz telefonlarımıza gidecek ve bu görüntüyü sevdiklerimizle hatta bir tweet atarak takipçilerimizle paylaşmak isteyeceğiz.. Japon yetkililer bunu düşünmüş olacak ki Fuji Dağı’na tam 8 wi- fi noktası koymuş.  Ücretsiz wi- fi bulmak sıra dışı olmasa da bunu bir dağda yaşamak heyecan verici bir deneyim. Özellikle turistler bu durum karşısında şaşkına dönüyor. Bilindiği gibi 2020 olimpiyat oyunları Tokyo’da gerçekleşecek. Bu da daha fazla turist demek oluyor Japonya için. Öncelikle bu nedenden dolayı wi-Fi noktalarının sayısını çoğaltan Japon yetkililer, işi dağlara kadar sürdüğüne göre gereken internet ellerinin altında olacak turistler için.

Bağlantı Noktaları

10 Temmuz tarihinde başlayarak sadece turizm sektörüne odaklı olarak temmuz ve eylül ayları aralığında çalışacak bu bağlantı noktaları.  Ayrıca Japon yetkilileri bunu sadece selfie çekip yollamak ya da durum bildirimleri yapmak olarak görmüyor. Turizmden hariç bu bağlantı noktaları hava durumunu kontrol altında tutabilecek sisteme sahip. Yerel yetkililerin bu tutumları Japon halkını ve turistleri gerek sezonluk gerek 2020 Olimpiyat oyunlarında gerekse hava kontrollerinde mutlu edeceğe benziyor. Darısı bizim dağların zirvesine!

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons