İnstagram Canlı Yayın | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnstagram Canlı Yayın

tarafından 14 Ekim 2016 Cuma

 

İnstagram Canlı Yayın

Facebook bünyesinde olduğu gibi, artık İnstagram bünyesinde de canlı yayın yapılabiliyor. Uzun süredir kullanıcıların beklediği canlı yayın özelliği, şu sıralar oldukça yaygınlaşmaya başladı. Uzun süre önce Facebook’un İnstagram’ı da bünyesine katmasıyla beraber, İnsragram adına güzel gelişmelere imza atıldı. Arayüz ve sistemsel olarak kendini yenileyen İnstagram, son zamanlarda da canlı yayın özelliğiyle anılıyor. İnstagram canlı yayın özelliği, çıktığı andan beri her kullanıcıda yer alamadı. Güncelleştirmelerin ardından eklenen bu özellik, tıpkı Facebook’da olduğu gibi kullanıcı hesaplarına yavaş yavaş yayılıyor. Birçok arkadaşının canlı yayın yaptığını gören kullanıcılar ‘’Neden ben yapamıyorum?’’ sorusuyla karşı karşıya kaldılar.

İnstagram canlı yayın özelliğinin hesabınıza yüklenmesi için öncelikle İnstagram uygulamanızı güncelleştirmeniz gerekiyor. Güncelleştirmenin ardından da canlı yayın özelliğini hala göremeyebilirsiniz. Bunun sebebi ise, canlı yayın özelliği birden tüm kullanıcılara sağlanmayışı. İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılıyor? İnstagram’ın güncel hale gelmesiyle beraber arayüzü de değişti ve gelişti. Birçok yeni özelliğe kapısını açan İnstagram, canlı yayın kısmını da düşünerek ek bir yer bırakmış. İnstagram hesabınızı açtığınızda sol üstte kamera ikonu göreceksiniz. Kamera ikonuna girdiğinizde, hikaye yapabilmek için birkaç farklı fotoğraf çekim moduyla karşılaşacaksınız. Eğer İnstagram canlı yayın özelliği, sizin hesabınıza da geldiyse fotoğraf çekim modlarının yanında ‘’Live’’ veya ‘’Canlı’’ ifadelerini görebilirsiniz.

Canlı Yayın Yaptığımdan Kimler, Nasıl Haber Alabilecek? İnstagram canlı yayın özelliğini kullanmaya başladığınızdan itibaren, yayına başladığınız tüm arkadaşlarınıza iletiliyor. Üst orta kısımda bulunan hikayeler kısmının üzerine bir bildirim butonu yerleşiyor ve buton üzerinde kimlerin canlı yayına başladığınızı anında görebiliyorsunuz. Bir arkadaşınız yayına başlamışsa ve ortasında izlemek istiyorsanız, hikayeler kısmında arkadaşınızın canlı yayında olduğunu görebileceksiniz. İnstagram’ın Canlı Yayın Özelliğini Ne Kadar Süre Kullanabileceğiz? İnstagram’ın canlı yayın özelliğini maalesef kısıtlı süre içerisinde kullanabileceğiz. İnstagram, canlı yayın özelliği için tüm kullanıcılara 1 saatlik süre sunuyor.

İnstagram’da canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar 1 saat olmak kaydıyla yayınlarını yapabilecekler. Yaptığımız Yayınları Kaydedebilecek Miyiz? İnstagram’da yaptığımız canlı yayın sonlandıktan sonra, doğal olarak kaydetme butonu arayabiliriz. Fakat şimdilik, yaptığımız yayınları maalesef kayıt altına alamıyoruz ve paylaşamıyoruz. Canlı yayın özelliği henüz çok yeni olduğu için, üzerinde hala çalışmalar yapılıyor. Beklentilere göre bir sonraki güncelleştirmelerde canlı yayın özelliği istenildiği gibi ve eksiksiz olacak. Güncelleştirme Yaptım Ama, Hesabımdan Hala Neden Canlı Yayın Yapamıyorum? Canlı yayın yapabilmek için, sadece uygulama güncellemesi yetmiyor.

Canlı yayın yapabilmek için, öncelikle telefonumuzun da uyumlu olması gerekiyor. Telefonunuzun uyumlu olduğunu düşünüyorsanız, ve hala yayın yapamıyorsanız bunun da çözümü beklemek olacaktır. İnstagram uygulamanızı güncelleştirseniz bile, canlı yayın özelliğini hemen kullanamayabilirsiniz. İnstagram canlı yayın özelliği yeni bir özellik ve kullanıcı hesaplarına yavaş yavaş yayılıyor. Birkaç gün bekledikten sonra hesabınızda artık canlı yayın yapabildiğinizi göreceksiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons