Mobil Cihazlar İçin Tutulan Uygulamalar Geliştirme | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Mobil Cihazlar İçin Tutulan Uygulamalar Geliştirme

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Mobil Cihazlar İçin Tutulan Uygulamalar Geliştirme

 

mobil-cihazlar-icin-tutulan-uygulamalar-gelistirme

Bu yazımızda akıllı telefonlar için çok satan uygulamalar geliştirmek için birkaç ipucu vereceğiz. Herkese sıradan uygulamaların aksine Whatsup gibi bir uygula geliştirmek kolay nasip olan bir durum değildir. Kalıplaşmış kod bellekleri ve düzenleri çerçevesinde her ne kadar uygulamalar geliştirmek zor olmasa da kullanıcılar tarafından tutulması, beğeni toplaması kolay bir iş değildir. Siz merakla ve sıradan bakışlarla bu yazıyı okurken sizi umutsuzluğa sevk etmiş olabilirim. Bu konuda çok az şansınız var. Fırsatlarınız ve onları değerlendirecek anlarınız birer birer kaybolurken, yeni piyasaya çıkan ve çok beğeni toplayan uygulamaları, neden ben düşünemedim? Neden ben yapamadım? Çok da zor değilmiş ve bana neden nasip olmadı demeye devam edin. Gerçek şu ki siz oyun ve eğlence bağımlılığından kurtulmadıkça gecenizi gündüzünüze katmadıkça hiçbir beklenti içinde olmayı hak etmiyorsunuz.

Treni kaçırdınız demek kolay ama siz treni göremediniz bile. Ona yetişmeniz ve bu platformda adınızı ve eserinizi dünyaya benimsetmeniz imkânsız bir hale gelmiş durumda. Bana kızıyorsunuz, dişlerinizin gıcırdadığını uzaktan duyar gibiyim. Ama malesef gerçek bu. Dostunuz olup olmadığımı bilemezsiniz ama acı konuştum ve acı konuşanlar, gerçekleri pervasızca ortaya koyanlar gerçekten sevilenlerden değiller. Siz konuya yükseldikçe ve tansiyonunuz arttıkça, ben sizleri hayal edip gülmekten kendimi alıkoyamıyorum. Sen kardeşim, insanların iletişim çağında ihtiyacı olan basit şeyleri kodlara dökemezsin… Buna inandıramazsın beni. Ve sen kardeşim güneşli bir günde güneşin farkında olmamak gibi apaçık ihtiyaçlardan kaynaklanan ve gerek duyulanların ne olduğunu fark edip bunu uygulamaya dönüştürecek kapasiteye sahip değilsin… Sen telefonunu hangi masada yahut hangi odada bıraktığını unutan bir cep telefonu sahibinin, el şıklatmasıyla telefonunu bulabileceği bir uygulamayı bile yaratmaktan aciz birisin. Kopyacısın ve hatta telefona takılacak bir aparat la yemeğin tuzunu ölçtürmeye bile kadir değilsin.

Öyle ki sen bir telefonun son dakika flaş haberi kullanıcısına sesli bir şekilde duyuracağı bir android uygulamasını bile yapamazsın. Çok yordum seni ve zamanını aldım. Sana sırrımı vereyim mi. Ben de pragramcılık yoktur sende de buluş yok gerçek bu. Böyle devam mı etsin? Hayır diyorsan otur bir düşün kardeşim. En basitinden insanoğlu çağımızda neye ihtiyaç duyar ve en güzel ve basit haliyle insanın işini hangi kullanışlı uygulamalar kolaylaştırır? Google arama motorunun basitliğin yanında, işlevine bir bak, hem nasıl ortaya çıkmış? hikayesine göz gezdir bi. Onu yaratmak için insanların elini nasıl taşın altına koyduğuna ve bilmediğimiz bir şekilde nasıl bir yükün altına girip aslanlar gibi taşıdığına bak. Sözün özü insana ne lazımsa senin, evet senin parmaklarının ucunda, sadece keşfedip satırlara dökmek kalıyor geriye. Kendinden ve başarından umudun yoksa oyun oynamaya ve hayatını boş hevesler peşinde geçirmeye devam edebilirsin. Hala bir şey anlatmadığımı düşünüyorsan bu makaleyi okumamış sayarım seni.


Toplam 1 Yorum Var

  1. Sinan dedi ki:

    Abi bu yazıyı bir insan mı yazdı. Bu bir şahaser ya

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons