Neden Youtube Kanalı Açmalıyız | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Neden Youtube Kanalı Açmalıyız

tarafından 18 Ağustos 2016 Perşembe

 

Neden Youtube Kanalı Açmalıyız?

Sorusunun yanıtları, aslında günümüzde internetin insan hayatının nasıl vazgeçilmez bir parçası haline geldiğinin anlaşılmasıyla birebir ilintilidir. 20 yıl öncesine kadar gerek ülkemizde gerekse de dünyada yeni ortaya çıkmaya başlamış olan internet kavramı, gün geçtikçe gelişmiş, adeta bir canlı gibi her eve konuk olarak yaşamlarımızda kendine ait bir yer edinmiştir. İnternetin kendini tüm dünyaya kabul ettirmesi, içinde barındırdığı birçok içeriğinde ilgiyle takip edilmesi ve milyonlarca kişi tarafından kullanılması sonucunu doğurmuştur. Youtube ise günümüz internet âleminin önemli bir parçası, hatta birçok insan için daha da fazlasıdır. Bunun bir nedeni youtube’un sınırsız video seçenekleriyle eğlence, bilgi, spor, kültür, sinema vb. birçok alanda eşsiz olmasıyken;  diğer nedeni ise her youtube kullanıcısının izleyiciyken bir süre sonra youtube içerik üreticisi olabilmesidir. Bu aslında “Neden Youtube Kanalı Açmalıyız” sorusuna verilebilecek cevapların da başlangıç noktasıdır.

Youtube kanalı açmalıyız; çünkü uzun süre pasif izleyici olarak katıldığımız youtube ailesinin devasa pastasından biz de bir süre sonra pay sahibi olmak isteriz. Bunun için de aklımıza ilk gelen şey bir “Yotube kanalı açmak” olur. Peki, bir youtube kanalı açmanın bize faydası nedir? Bir youtube kanalı açtığımızda öncelikle artık pasif bir izleyici olmaktan sıyrılıp, aktif bir youtube kullanıcısı haline geliriz. Artık Youtube üzerinde sadece videoları izlemek yerine, kendi açtığımız youtube kanalında kendi videolarımızı yayınlayabilir, videolarımıza yorumlar alabilir ve böylece izlerkitleye ulaşabiliriz.

Neden Youtube Kanalı Açmalıyız? sorusunun belki de en önemli yanıtı ise Youtube kanalı açarak para kazanmak olacaktır. Bir youtube kanalı açarak herkes, yüklediği videolar sayesinde para kazanabilir. Bunun için öncelikle, bir youtube kanalı açtıktan sonra Google Adsense başvurusu yapmalısınız.  Adsense hesabınız Youtube tarafından onaylandıktan sonra yapmanız gereken şey ise Youtube kanalınızı Google Adsense hesabınıza bağlamak olmalıdır. Bu işlemin ardından Youtube kanalınızı para kazanmak için ayarlar bölümünden aktif hale getirip, her yüklediğiniz videonuzdan gösterilen reklamlar sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons