Popüler Mobil Uygulamalar Ne Kadar İnternet Harcıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Popüler Mobil Uygulamalar Ne Kadar İnternet Harcıyor

tarafından 6 Eylül 2016 Salı

 

Popüler Mobil Uygulamalar Ne Kadar İnternet Harcıyor

populer-mobil-uygulamalar-ne-kadar-internet-harciyor

Hangi Mobil Uygulama Ne Kadar İnternetinizi Harcıyor? Android tabanlı akıllı cihazlar hayatımıza dahil oldukça, internet kullanımı da o derece arttı. Hal böyle olunca, telefonlarda kullanılabilecek birçok uygulama, kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı. Peki akıllı telefon kullanıcılarının yüklediği ve kullandığı bu uygulamalar, ne kadar internet tüketimine sebep oluyor? Gelin hep birlikte popüler olan ve sık kullanılan bazı uygulamaların, kaç MB internet harcadığına birlikte göz atalım.

TV KANALLARI İlk önce telefonlarınız aracılığı ile izlediğiniz TV kanallarının, ne kadar internet tükettiğine bir bakalım. Telefonunuzdan 15 dakika süreyle izleyeceğiniz bir TV kanalı, internetinizden 75 MB düşmesine sebep oluyor.

YOUTUBE İnternet kullanıcılarının mobil cihazları üzerinden en çok kullandığı video izleme uygulaması olan Youtube, izlenilen bir video karşılığında internetinizden 16 MB düşüşe neden oluyor.

INSTAGRAM Dünyanın en popüler video, fotoğraf paylaşım platformlarından olan Instagram, yakın zamanda getirdiği video özelliğinde yaşanan yenilikler sonrasında, 2 adet video ve 10 adet fotoğraf görüntülenmesi karşılığı, internet paketinizden 3 MB harcamanıza neden oluyor.

VINE Bilinen video paylaşım uygulamalarının başında gelen Vine’da ise, 5 MB düşüş yaşanıyor.

FOURSQUARE Nereye gittiğinizi, nereleri beğendiğinizi ”Check in” yaparak paylaşmanızı sağlayan Foursquare uygulaması, ”Check in” başına 0.30 MB internet harcamanızı sağlıyor.

HARİTALAR Harita üzerinden arama yaparak bulacağınız bir adresin, internetinizden düşüş bedeli 0.80 MB.

FACEBOOK Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, kullanıcılarının haber akışlarına göz atması ve birkaç fotoğraf albümünü incelemesi karşılığında, 3 MB internet harcıyor.

TWITTER Twitter bu konuda biraz daha acımasız gibi. Popüler paylaşım sitesine bakıp çıkmanın internet bedeli, 1.5 MB olarak belirlenmiş.

Bu uygulamaları kullanıyorsanız, kotanızda aşma yaşamamak için Google Play ile App Store’da yer alan sayaçlardan birini kullanabilirsiniz. Böylelikle internet harcamınızı kontrol altında tutmanız mümkün. İnternet paketinizin kotasını aşmamak adına, WiFi bağlantıları bulunan bölgelerde, bu bağlantılar üzerinden giriş yapmak, sizin için daha faydalı olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons