Stanford'tan Sağlık Uygulaması | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Stanford’tan Sağlık Uygulaması

Arman Emyan
tarafından 13 Şubat 2015 Cuma
Kaliforniya'da yer alan dünyanın en büyük üniversitelerinden birisi olan Stanford Üniversitesi, sağlık alanına kendi ürettiği uygulaması ile girmeyi planlıyor.
 

Apple’ın HealthKit uygulamasından sonra sağlık alanında mobil çalışmalar gelmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde HealthKit uygulaması Amerika bölgesindeki büyük hastanelerde denenmeye başlamıştı.

Bugün ise Amerika ve dünyanın en büyük üniversiteleri arasında olan Stanford Üniversitesi, yalnızca iOS için çalışacak olan sağlık uygulamasını yayınladı.

Hastane randevuları alınabilen ve test sonuçlarına ulaşılabilen Stanford Health Care MyHealth uygulaması ilaç takvimi ile birlikte kişisel sağlık verilerini de kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın HealthKit uygulaması ile de uyumlu çalışan uygulama şimdilik tamamen ücretsiz olarak çalışıyor. Fakat ülkemizde henüz desteklenmediği için bizler bu uygulamayı kullanamıyoruz.

İlerleyen yıllarda bu tür uygulamaların Türkiye’de de kullanıma girmesini beklemekten başka şimdilik yapacak bir şey yok.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons