Teamviewer Nedir? Android Telefonda Nasıl Kullanılır | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Teamviewer Nedir Android Telefonda Nasıl Kullanılır

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

Teamviewer Nedir Android Telefonda Nasıl Kullanılır

 

teamviewer-nedir-android-telefonda-nasil-kullanilir

Bilgisayarlar arası yardımlaşma programları oldukça yaygınlaştı. Bu programlar arasında şirketlerde en çok tercih edilen program tabii ki Teamviewer. Kısaca team olarak adlandırılan bu program, bir bilgisayardan diğer bir bilgisayara bağlanmayı sağlıyor. Başka şehirdeki arkadaşınız bir işi beceremediği zaman sizden yardım isteyebilir ve bu yardım isteği karşılığında team programı sayesinde arkadaşınızın bilgisayarına bağlanarak ona yardımcı olabilirsiniz. Peki team sadece bilgisayarlarda mı kullanılıyor? Tabii ki hayır. Arkadaşınız sizden yardım istediğinde etrafınızda bilgisayar bulamayabilirsiniz. Bilgisayar olmadığı zaman akıllı telefonunuzla bile arkadaşınızın bilgisayarına bağlanarak ona kaliteli şekilde yardımda bulunabileceksiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Telefon üzerinden bilgisayarı kontrol etmek için, bilgisayarımıza team programını ilk olarak kuracağız. Kurduktan sonra programımızı açıyoruz ve açık haliyle bırakıyoruz. Programımız orada açıkken, Google Play Store üzerinden apk uzantılı team programını ücretsiz şekilde indireceğiz. Telefonumuza indirdiğimiz programımızı açıyoruz ve kurma işlemini devam ettiriyoruz. Programımız kurulduktan sonra mail adresimizi kullanarak küçük bir üyelik oluşturacağız. Üyelik oluşturmamızın amacı ise, programın her özelliğinden faydalanmak ve bağlandığımız cihazları programın bünyesine kayıt edebilmek. Kayıt işlemini oluşturduktan sonra ‘’Bilgisayarlarım’’ diye bir klasör oluşacak. Bu klasöre bağlandığımız bilgisayarlar kayıt edebilir, tek bir bağlantı şifresi oluşturarak hep o şifreyle bağlanabiliriz. Bilgisayarımızda açık olan programda ‘’ID’’ ve ‘’Şifre’’ kısmı yazar. O yazan bilgileri karşı tarafa aktardığınızda, karşı tarafın bilgisayarınıza bağlanması için izin vermiş olursunuz. Bilgisayar kullanıcısından aldığımız bilgileri telefonumuzun team ekranına girerek bağlantı kurmaya başlıyoruz.

Bağlantı kurduğumuz zaman kişinin masaüstü, akıllı telefonumuzun ekranına yansıyacaktır. Yansıma işlemi oluştuktan sonra elimizi nereye doğru dokundurursak, bilgisayar faresi de oraya doğru yönelecektir. Ekranımıza her dokunduğumuzda, bilgisayar normal tıklama işlemini algılayacaktır. Ekrana iki parmağımız ile çift tıklarsak, bilgisayar ekranında sağ tıklama olarak algılanacaktır. Bir yere yazı yazmak istediğimiz zaman ise, yazı yazılacak boşluğa tıklayarak sağ altta bulunan klavye işaretine dokunmalıyız. Klavye işaretine dokununca bir klavye ekrana gelecek ve yazılarımızı bu mini klavye ile yazabileceğiz. Dostlarınıza yardımcı olmak için, bilgisayardan bilgisayara bağlanmanız tabii ki şart değil. Akıllı telefonunuz varsa Teamviewer programını telefona da yükleyerek bilgisayar ile bağlantı kurabilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons