UZUN SÜRE BİLGİSAYAR KULLANANLAR İÇİN ALTIN ÖNERİLER | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

UZUN SÜRE BİLGİSAYAR KULLANANLAR İÇİN ALTIN ÖNERİLER

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

UZUN SÜRE BİLGİSAYAR KULLANANLAR İÇİN ALTIN ÖNERİLER

 

Uzun-Süre-B ilgisayar-Başında-Kalanlara-Altın-Öğütler

Bilgisayarlar son yıllarda oldukça yoğun kullanan cihazlar oldu. Hayatımızın her yerinde kullandığımız bilgisayarlar uzun süre kullandığımız, karşısında saatlerimizi harcadığımız cihazlar olmuştur. Bu cihazları kullanırken sağlığımıza dikkat ediyor muyuz? Ya da ne kadar dikkat ediyoruz? Uzun süre bilgisayar kullanmak çok zararlı bir davranıştır. Bu konuda tek çözüm bilgisayar kullanımını azaltmaktır ancak bilgisayarın verdiği zararları en aza indirebiliriz. Bilgisayar kullanımı boyun, sırt, baş ağrısı, göz sorunları, stres, kilo gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Bu ve bunun gibi birçok sağlık sorunu da ortaya çıkabilmektedir.

Sorunları en aza indirmek sizin elinizdedir. Sırt ve boyun oluşabilir. Uzun süre bilgisayar karşısında oturmanın sonucu olarak sırt, boyun ve baş ağrısı oluşabilmektedir. Bu tamamen oturuş tarzından ve sürekli aynı şekilde oturmaktan kaynaklanır. Bunun için arada yürüyün ve oturuşunuzu değiştirin. Baş ağrısı olabilir. Beyninizi sürekli bir yere odaklamanız baş ağrısı yapabilir. Bunun için sürekli aynı işle uğraşmayın ya da ara verin. Stresli olabilirsiniz. Bilgisayar ile uzun süre uğraşmak stres yapabilir. Bunun çözümü ise yine bir süre bilgisayardan uzaklaşmak olacaktır. Göz sorunları olabilir. Uzun süre aynı yere bakmak gözlerde rahatsızlık oluşturabilir. Bunun için bir süre farklı bir yere bakın. Bizim tavsiyemiz ise uzun süre bilgisayar kullanmak yerine aralar vererek kullanın yada süreyi azaltın. Bir işe uzun süre odaklanmak vücut organları için zararlı olabilir. Bu bilgiler araştırılarak yazılmıştır. O yüzden önce bir uzmana danışmanız tavsiye olunur.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons