Webmaster Kimdir Çalışma Sistemleri Nasıldır | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Webmaster Kimdir Çalışma Sistemleri Nasıldır

tarafından 15 Haziran 2016 Çarşamba

 

Webmaster Kimdir?

En kısa tabiri ile webmaster, ağ yöneticisi ya da web sitesi geliştiren kişi olarak ifade edilmektedir. Kelime kökenine inildiğinde master kelimesinin uzman olduğu görülecektir. Webmasterolarak adlandırılan şahıslar, çalışmalarını kişisel olarak yürütebilecekleri gibi, bir şirketin bünyesinde de çalışmalarını sürdürebilmektedir.

Webmaster Çalışma Sistemleri

Webmaster olarak isimlendirilen ve web sitesi geliştiren, ya da ağ yöneticisi olarak bilinen şahısların farklı stillerde çalıştıkları bilinmektedir. Ve bu çalışma stilleri farklı anlamlar ile ifade edilmektedir. Tam zamanlı çalışan bir webmaster ya da tasarlanmış bir projenin içerisinde görev alan freelance olarak adlandırılan webmaster sınıflandırmaları bulunmaktadır. Webservant olarak isimlendirilen webmasterlar ise, maddi bir kazanç hedeflememekte aksine gönüllü olarak bahse konu işlemleri gerçekleştirmektedir. Çalışma mantıkları sürekli web siteleri ile ilgilenmek, sitede oluşan problemleri çözmekten meydana gelmektedir. Uzman bir program yazılımcı olmaları da bir diğer özellikleridir. Çoğumuzun yabancı olduğu asp, php ve veri tabanı dillerinde mssql, mysql dillerinden minimum bir tanesine sahip oldukları bilinmektedir. Vbulletin, wordpress olarak bilinen web scriptlerinde eklentiler üretme özelliğine sahiptirler. Teknoloji ile sürekli ilgilenen, her gelişimi sürekli olarak takip eden ve elde ettiği verilerin doğrultusunda, web siteleri ile web uygulamalarını sürekli olarak geliştiren webmasterlar her geçen gün sektörün aranan elemanları haline gelmektedir. Hayal güçlerinin sınırları kodlama olarak tabir edilen işlemlere yansımaktadır. Aklından geçenleri kodlara aktarabilen ve hayallerini yazılıma dönüştürebilen şahıslar bu sektörün vazgeçilmez temsilcileridir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons