WhatsApp Artık Facebook'un! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

WhatsApp Artık Facebook’un!

Tufan Yıldız
tarafından 20 Şubat 2014 Perşembe
Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, dünyanın en popüler ücretsiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı satın aldı. Satın almayla ilgili detaylar haberimizin devamında.
 

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması konumunda olan WhatsApp artık Facebook’a ait oldu. Facebook tarafından satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması daha öncelerden de Facebook tarafından satın alınacağı söylentileri olmuştu. Fakat dün resmi olarak ücretsiz anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Facebook bünyesine katıldı.

19 milyar dolara satın alımı gerçekleştirilen popüler uygulamada aslında pek değişiklik olmayacak. Hatırlarsanız Instagram’i satın alan Facebook, popüler uygulamanın vizyonunu hiç bozmamıştı. Aynı şekilde bu durum WhatsApp içinde geçerli olacak. Facebook Messenger ile hali hazırda kullanıcı kitlesini anlık mesajlaşma hizmetine yöneltmeye çalışan dev sosyal ağ anlaşılan yaptığı yeniliklerle WhatsApp’ın bileğini bükemeyeceğini anladı. Durum böyle olunca 19 milyar dolar gibi yüksek bir fiyata WhatsApp’ı satın alan dev sosyal ağ, artık alanında rakip bırakmadı.

Peki satın almayla uygulamada neler değişecek?

Facebook’un  4 milyar dolarını nakit, geriye kalan 12 milyar dolarını ise hisse karşılığı satın aldığı WhatsApp’ta hiç bir değişiklik söz konusu olmayacak. Facebook’un mobil uygulamasında yer alan reklamlar vs. WhatsApp’ta uygulanmayacak. Yani popüler uygulamayı yine olduğu gibi kullanmaya devam edebileceğiz. Ayrıca 50 çalışana sahip olan WhatsApp’ın çalışanları yine aynı şekilde özgür bir şekilde çalışmaya devam edecek. WhatsApp’ın patronu ise Facebook’un yönetim kurulu üyesi konumuna geldi.

Aktif olarak 400 milyon kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ı satın alan Facebook, bakalım ilerleyen günlerde popüler uygulamaya neler katacak hep  beraber göreceğiz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons