Whatsapp bellek yetersiz hatası geçici olarak nasıl düzeltilebilir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Whatsapp bellek yetersiz hatası geçici olarak nasıl düzeltilebilir

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Whatsapp bellek yetersiz hatası geçici olarak nasıl düzeltilebilir

 

whatsapp-bellek-hatasi-nasil-duzeltilir

Son dönemlerde akıllı telefon kullanıcılarının arasında mesajlaşma kavramı ”Whatsapp” adlı uygulamayla özdeşleşti. İnternetten mesajlaşma aracı olarak kullanılan bu uygulama her geçen gün geliştirilmeye çalışılıyor. Akıllı telefonlarla birlikte geliştirilen popüler anlık mesaj uygulaması olan Whatsapp uygulaması,yeni güncellemeyle birlikte sorunlar getirmeye başladı. Özellikle de android kullanıcılarının başına gelen bu durumlar herkesin canını sıkmaya yetti. Son güncellemeyle birlikte ortaya çıkan “Bellek yetersiz” hatası tüm uygulama kullanıcılarını adeta sinirlendirdi.

Whatsapp’ın uygulama sayfasını şikayet yağmuruna tuttu. Şikayetler yeni bir güncellemenin gelme sürecini hızlandıracaktır. Çünkü bu durumun en kısa zamanda düzeltilmesini bekleyen kullanıcılar için yeni bir güncelleme şart. Fakat yeni güncelleme gelene kadar biz neler yapabiliriz? Geçici çözümleri var mı bu durumun? Whatsapp bellek yetersiz hatası geçici olarak nasıl düzeltilebilir? Android kullanıcılarında “Bellek yetersiz hatası” daha çok uygulama üzerinden görüntü, ses ve video gönderirken gerçekleşmektedir. Bu da bize Whatsapp’ı sevdiren anlık veri transferi özelliğini ortadan kaldırarak çekilmez bir durum olarak yansıyor. Bu durumun düzelmesi için telefon hafızasından birkaç fotoğraf silmek size anlık çözümler için bir alternatiftir. Fakat sürekli bir çözüm sağlamaz. Çünkü bir iki fotoğraf gönderdikten sonra yeni güncelleme sonrası artan Ram tüketimi ve ön bellek işgali bir süre sonra tekrar telefonunuzdan veri paylaşımını engelleyecektir. Ayrıca uygulamayı silip tekrar yüklemek de bir çözüm değildir.

Whatsapp’ta bellek yetersiz hatasını düzeltmek için bir diğer yol ise, “Clean Master” uygulamasını yüklemektir. Bu uygulama sayesinde telefonunuzun ön belleği temizlenmiş olacak ve siz anlık veri transferinize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Uygulamayı yükledikten sonra ana sayfada “gereksiz dosyalar”ı seçip silmeniz ve “hafıza arttır”ı tıklamanız yeterli. Bir başka yol da, telefonunuzun “ayarlar” menüsüne girip “uygulamalar”dan “Whatsapp” uygulamasına gelip “verileri temizle” butonuna tıklamaktır. SD kartınızda “Whatsapp dosya içeriği yedeği” oluşturup silmek ve sonrasında yeni bir “Whatsapp dosyası” oluşturarak içeriği geri yüklemek de önerilen çözümler arasındadır. Burada anlatılan tüm çözümler, daha önce de belirtilenler gibi anlık ve geçici çözümlerdir. Uygulamadaki bellek yetersiz hatasının kesin çözümü için yeni bir güncelleme şarttır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons