Whatsapp Uygulaması Nedir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Whatsapp Uygulaması Nedir

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Whatsapp Uygulaması Nedir

 

whatsapp-uygulamasi-nedir

Teknolojinin gelişmiş olması akıllı telefonlarında gelişmesini çok büyük oranda desteklemektedir. Son zamanlarda akıllı telefonların birbiri ardına çıkış yaptığını ve buna nazaran mobil uygulamalarında aynı oranda geliştiğini görmekteyiz. Günümüzde haberleşme, mesajlaşma, görüntülü görüşme gibi birçok benzeri işlemleri yapabilmemiz için sadece akıllı telefona sahip olmamız size asla yetmeyecektir. Mobil uygulamaları ile bu işlemler desteklenmektedir. Whatsapp son zamanların en başarılı ve en çok kullanılan mobil uygulaması olmuştur. İnternet üzerinden akıllı telefonlarınıza bu uygulamayı çok basit bir şekilde kolayca indirme yapabilirsiniz. Eğer; akıllı telefonunuzun işletim sistemi ANDROİD ise telefonunuzdaki uygulamalar bölümünden Google Play STORE uygulamasını açarak arama kısmına uygulamanın ismini yazıyoruz daha sonra da oradaki indirme butonuna basarak indirme işlemini başlatıyoruz. Aynı işlemi varsa eğer akıllı telefonunuzun işletim sistemi İOS ise APP STORE uygulamasından ANDROİD Play STORE gibi işlemleri yaparak kolayca indirme işlemini başlatıyoruz. İki işletim sisteminde de indirme işlemleri bittikten sonra uygulama ayarları ve uygulama bölümleri hemen hemen aynı olduğunu için aynı özelikler vardır. Mesajlaşma en çok kullanılan özellik olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca arama özelliğinin de eklenmesi ile mesaj dışından arama özelliği de çok kullanılan özellikler arasında olmaya başlamıştır. Ayrıca fotoğraf, video ve belge paylaşımı da yapılmaktadır.

Whatsapp uygulamasın da özel olarak konuşma penceresine istediğiniz imoji ve resim koyarak kişiselleştirebilirsiniz. Yazı tipi kişiselleştirmesi de yapılabilmektedir. Whatsapp uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Whatsapp gibi birçok aynı uygulama var olmaktadır. Ama çoğu insanın birinci uygulaması whatsapp olmaktadır. Nedeni ise hızlı ve stabil bir uygulama olmasıdır. Günden güne geliştirilen uygulamalar insanların daha çok dikkatini çeker ve o uygulamaların kullanımı o derece artış göstermektedir. Bu uygulamalar internet üzerinden varlığını devam ettirmektedir. Akıllı telefonlarınızı Wİ-Fİ desteği ile internete bağlanırsanız dileğiniz anda kullanabilirsiniz. Bu tür uygulamalar oldukça fazla desteğe ve gelişmeye ihtiyaç duyan uygulamalar olmaktadır. Bu tür uygulamalar genel de işletim sistemleri için oldukça çok fazla önem arz eden uygulamalar olmaktadır. Uygulamaların oluşmasında var olan etkenler ise hızlılık, gelişim göstermesi, işletim sistemini ile olan uyumluluğu ve bu tarz birçok etkenler kullanıcılar tarafından oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca bu tarz duyumları hemen hemen her telefon kullanıcısı araştırmaktadır. Bundan dolayı bir uygulamanın başarılı olması hem kendisinin gelişimine hem de karşısındakinin gelişimine bağlıdır. Böyle uygulamalar oldukça insanların ANDROİD telefonlara olan bağlılıkları bir kat daha artış gösterecektir. Whatsapp uygulaması da kendini geliştiren ve oturmuş hızlılığı ile öne çıkan başarılı bir uygulamadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons