WhatsApp'da Günlük Ne Kadar Mesaj Atılıyor? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

WhatsApp’da Günlük Ne Kadar Mesaj Atılıyor?

Tufan Yıldız
tarafından 21 Ocak 2014 Salı
Dünyanın en popüler ücretsiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da günlük ne kadar mesaj atıldığını hiç merak ettiniz mi? Cevabınız evetse haberimizin devamını okumanızı öneriyoruz.
 

Mobil platformların en çok kullanılan uygulamalarından birtanesi olan WhatsApp, internet üzerinden ücretsiz mesajlaşma imkanı sunuyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ta günlük ne kadar mesaj atıldığını merak ediyor musunuz?

Her yıl Almanya’da düzenlenen DLD konferansında WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum, popüler uygulama ile ilgili verileri paylaştı. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta günlük ortalama 50 milyarı aşkın mesaj atılıyor. Bu mesajların 36 milyarı gönderilen mesajlar olurken, 18 milyar mesajda alınan mesaj olarak hesaplanıyor. Bu bahsettiğimiz rakamlar hemen hemen her gün gerçekleşiyor. SMS katili olarak nitelendirilen WhatsApp ise her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Ortalama 430 milyon aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp, global anlamda SMS kullanımını aşmış olması bile tahmin ediliyor. Akıllı telefon kullanımı arttıkça, sadece 50 çalışanı olan WhatsApp’ın her geçen gün bu tarz haberleri bizlere yansıtacağı aşikar.

soru-isareti-1 WhatsApp’ı kullanıyor musunuz?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons