WordPress’e Eklenti Nasıl Kurulur | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

WordPress’e Eklenti Nasıl Kurulur

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

WordPress’e Eklenti Nasıl Kurulur

 

wordpress-eklenti-nasil-kurulur

Blog dünyasında en çok sevilen ve tercih edilen kolay kullanımlı ve ücretsiz bir sürüme sahip olan WorPress, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan ve sevilen bir sistemdir. Ücretsiz size ve blog oluşturmak isteyenler bu kaynaktan yararlanarak, eklentiler kuruyor, sitelerini geliştirerek ciddi oranlarda para kazanma olanağını kendilerinde tanıyorlar. WordPress’e çeşitli şekillerde eklentilere kurarak işlevselliğini daha fazla yapabilir, bunun hazin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Nasıl mı? Şimdi sizlere kolay yöntemler ile WordPress’e eklenti nasıl kurulur sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle oluşturacağınız blog ve ya sitelerinizin tema uyumluluğunu yapılandırın. Tema ne kadar uyumlu olursa size bu özelliklerden daha kolay bir şekilde kullanmanıza katkıda bulunacaktır. Bu yüzden en önemli kural blog ya da sitenizin düzeni ve oluşturduğunuz temadır. Eğer sitede kişisel hizmet ya da kurumsal hizmet ile çalışmayı düşünüyorsanız bu özelliklere göre değişik eklentileri ele alabilir, bunu uygulayacağınız WordPress sitenizde geliştirebilirsiniz.

Bu eklentileri yapılandırmak için yapmanız gereken WordPress admin paneline giriş yapmanız olacaktır. Giriş işlemi tamamladıktan sonra hemen sağ üst köşede üç noktadan oluşan ayarlar sekmesine gidiniz. Orada seçenekler kısmında eklentiler klasörü ile karşılaşacaksınız. Hemen eklentilerin üzerine tıklayın hemen alt seçeneğinde yeni eklenti ekle yazısını göreceksiniz. Daha sonra karşınıza birbirinden farklı ücretsiz indirmek istediğiniz eklentiler listesi çıkacak. Hangi eklentiye sahip olmak isterseniz onu tıklayarak indiriyorsunuz. Daha sonra indirdiğiniz klasörü çalıştır yapıyorsunuz. Seçeneklerde şimdi kur yazanı tıkladıktan ve indirme işlemine başladıktan sonar eklentiyi kullanma hakkına sahip olacaksınız.

Daha iyi çalışır durumda olan eklentilere sahip olmayı yeğlerseniz yapmanız gereken WordPress’in ücretli eklentilerinden satın alma işlemini gerçekleştirmek olacaktır. İnen dosyalar zıp şeklinde inecektir. Siz bunu tamamen dizine çıkarttığınızda istediğiniz eklentiyi kullanabilecek, sayfanızı özelleştire bileceksiniz. WordPress eklentileri sayesinde siteniz daha fazla kullanıcıya ulaşacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons