Vodafone, Amerika'dan Çekiliyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Vodafone, Amerika’dan Çekiliyor

Can Devecioğlu
tarafından 2 Eylül 2013 Pazartesi
Amerika pazarında Verizon'a %45 ortak olan Vodafone, hisseleri devrederek ABD pazarından çekilme kararı aldı. Hisselerin değeri yaklaşık 130 milyar dolar.
 

Avrupa merkezli dünyanın en büyük operatörlerinden bir tanesi olan Vodafone, ABD’den çekiliyor. Uzun süredir devam eden çekilme dedikoduları geçtiğimiz haftasonu netleşti. Beklenen kar marjlarını tutturamayan Vodafone, Amerika pazarından çekildikten sonra Avrupa’daki çalışmalarını arttıracak. Verizon üzerinde %45 hissesi bulunan Vodafone, hisseleri tekrar eski sahibine yani Verizon Communications’a devredecek.

Vodafone’un satacağı yüzde 45’lik hisse yaklaşık olarak 130 milyar dolar değerinde. Verizon bu paranın 60 milyar dolarını nakit olarak, geri kalan 70 milyar dolarlık kısmını ise farklı hisse senetleri ile ödeyecek. Avrupa pazarındaki etkinliğini arttırmayı hedefleyen Vodafone, 10 yıldır bulunduğu ABD pazarından bu şekilde çekilmiş olacak. Şimdilik Vodafone veya Verizon’dan yapılmış resmi bir açıklama mevcut değil. The Wall Street Journal’ın detaylarını ortaya çıkardığı bu satışın detayları, içerisinde bulunduğumuz hafta boyunca ortaya çıkacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons