Bu Yaz Satışa Çıkacağı Tahmin Edilen Windows Phone 8'li Cihazlar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bu Yaz Satışa Çıkacağı Tahmin Edilen Windows Phone 8’li Cihazlar

Can Devecioğlu
tarafından 5 Mayıs 2013 Pazar
Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonların yeni nesilleri önümüzdeki aylarda duyurulacak. Nokia ve HTC'ye ek olarak Samsung ve Huawei markalarını da pazarda görebileceğiz.
 

Geçtiğimiz yılın en önemli gelişmelerinden bir tanesi olan Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonlar, Nokia ve HTC için yeni bir umut olmuştu adeta. Satış rakamlarından neredeyse hiç memnun olmayan iki firma da Windows Phone 8 konusunda güzel başarılara imza attı. HTC biraz daha pasif davranırken Nokia hem bölgesel hem de uluslararası pazara sunduğu modeller ile adeta imajını tazelemiş oldu.

Piyasaya çıkan modellerin üzerinden de belirli bir zaman geçtikten sonra üreticilerin bu modelleri yenilemesi zaten bekleniyordu. Windows Phone 8 için ikinci nesil ürünler önümüzdeki aylarda yani bu yılın yaz aylarında kendini göstermeye başlayacak. Yeni üreticilerin de dahil olduğunu gördüğümüz Windows Phone 8 akıllı telefon pazarındaki gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Windows Phone 8’in yıldızı Nokia, EOS ve Catwalk isimli iki yeni modeli ile sevenlerinin karşısına çıkacak. Catwalk modeli Nokia Lumia 925 olarak lanse edilecek. Diğer yandan EOS isimli modelde daha önce yine Nokia tarafından duyurulan 41 Megapiksellik Pureview sensörü kullanılacak. HTC ise yine geçen yıl olduğu gibi Nokia kadar çeşitli ürünler sunmak yerine tek bir model üzerinden strateji geliştirmeyi seviyor. Tiara olarak adlandırılan cihaz, HTC’nin 2013 yılı içerisindeki Windows Phone 8 yüzü olacak. Cihazın 4G LTE desteği dikkat çekiyor.

Nokia ve HTC dışında bu yıl Samsung ve Huawei de Windows Phone 8’in dünyasına dahil olacak. Daha önce Windows 8 ile ilgili ürünlerini ATIV olarak adlandıracağını söyleyen Samsung sözünü tuttu ve ATIV tabletini duyurdu ancak akıllı telefon ile ilgili yeni bir gelişme var. Samsung’un Windows Phone 8’li akıllı telefonunun Cronus LTE olarak adlandırıldığını görüyoruz. Huawei tarafından gelen bilgi ise Ascend WQ 5 isimli bir cihazın hazırlandığı. İddialar doğruysa Ascend WQ 5’in 5 inçlik bir ekranı bulunuyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons