Marissa Mayer'den NSA'ya Karşı Büyük Adım | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Marissa Mayer’den NSA’ya Karşı Büyük Adım

Burak Umur
tarafından 19 Kasım 2013 Salı
Yahoo kullanıcılarının kişisel bilgilerini korumak için National Security Agency( NSA)'a rağmen büyük bir adım attı.Yahoo Ceo'su Marissa Mayer cesur sözleriyle dikkati çekti.
 

Yahoo tüm dünya çapında İnternet şirketin veri merkezlerine akan iletişim ve diğer bilgileri şifreleyerek meraklı gözlerden kullanıcılarının online faliyetleri korumak için çabalarını genişletiyor.
Yahoo Ocak daha önce e-posta hizmetini şifrelemek için söz vermişti.Şimdi yetkisiz kişilerin bilgilere ulaşımını daha zor hale getirmek için mart ayı sonuna kadar tüm verileri şifrelemeyi planlıyor.Google da bu adımı 2010 yılında Gmail hizmetini şifrelemeye başlayarak atmıştı, o zamandan beri çok güvenlik önlemini tanıttan Google , ancak henüz tüm şifreleme işlemlerinin bittiğini doğrulamadı.
Bu yıl çeşitli basın organlarına eski National Security Agency ( NSA) mühendisi Edward Snowden tarafından Yahoo, Google ve Microsoft, Facebook ve Apple gibi önde gelen teknoloji şirketlerinin ABD hükümetine bilgi sızdırdığı söylenmişti.NSA ‘nın terörü engelleyen rolü olduğu belirtilmişti.

 NSA

Bu konuda ise Yahoo CEO’su Marissa Mayer;
“Sanırım geçmişte söylediklerini yinelemek istiyorum: Yahoo NSA ya da başka bir devlet kurumu için veri merkezlerine erişim hakkını hiçbir zaman vermemiştir.”dedi.Yahoo kişisel bilgilerin güvenliği konusunda 800 milyon kullanıcısının güvenini kazanıp cirosunu arttırmak için mücadele veriyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons