Yahoo, Siri'ye Rakip Olmaya Hazırlanıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yahoo, Siri’ye Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Ufuk Atılgan
tarafından 26 Nisan 2015 Pazar
Yahoo CEO'su Marissa Mayer yaptığı açıklama ile Yahoo Index adlı dijital asistan geliştirdiklerini ve Apple Siri ile Google Now'a rakip olacaklarını belirtti.
 

Business Insider’ın yayınladığı raporlara göre, zamanın internet devleri arasında yer alan Yahoo firması Apple, Google ve Microsoft gibi devlere karşı bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Yahoo’nun başarılı bayan CEO’su Marissa Mayer’ın röportajından gelen bilgilere göre, şirketin sesli asistanı çalışmaları olduğu anlaşılıyor.

Apple’ın büyük bir beğeni toplayan Siri uygulaması, Google Now ve Microsoft’un Cortana’sı ile yarışacağı söylenen kişisel asistanın adı şimdilik Index olarak belirtiliyor. Mayer sayesinde son yıllarda büyük adımlar atan firma, Yahoo Index ile mobil cihaz odaklı güçlendirme çalışmaları yapmak istiyor.

Yahoo’nun mobil uygulamalara olan yakınlığı aslında fazlasıyla bilinen bir durum. Geçtiğimiz yıl çıkan harici Android Launcher’ı Aviate gibi uygulamalar geliştiren Yahoo, Index sayesinde bu pazarda bir adım daha ilerleyerek Siri’ye rakip olmak istiyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons