Yandex, Android Uygulama Marketi Yandex.Store'u Kullanıma Sunuldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yandex, Android Uygulama Marketi Yandex.Store’u Kullanıma Sunuldu

Can Devecioğlu
tarafından 27 Şubat 2013 Çarşamba
Android işletim sistemi üzerinde çalışmalarına devam eden Yandex, alternatif ve güvenli uygulama marketi Yandex.Store'u kullanıma sundu.
 

Androd işletim sisteminin en büyük handikaplarından bir tanesi olan uygulama marketi Google Play Store, çeşitli güvenlik zaafiyetleri ile sıkça gündeme gelirken her geçen gün alternatif market yazılımları da karşımıza çıkmakta. Android işletim sistemi hazırladığı uygulamaları ile dikkat çeken Yandex, kendi marketi olan Yandex Store’u alternatif bir uygulama marketi olarak piyasaya sürdü. Daha önce Yandex.Shell adını verdiği bir arayüz ile Yandex kullanıcılarının dikkatini fazlasıyla çeken arayüz uygulamasına ek olarak bu denli kapsamlı bir uygulama, Yandex’in Android’e verdiği önemin en büyük göstergesi.

Yine bir Rus firması olan Kaspersky ile birlikte yürütülecek olan Yandex Store’da yer alan tüm uygulamalar, Kaspersky tarafından çeşitli güvenlik filtrelerinden geçirilerek Yandex güvencesinde kullanıcılara sunuluyor. Daha şimdiden 50.000’in üzerine uygulama sayısıyla dikkat çeken Yandex.Store’da ücretli ve ücretsiz uygulamalar bulunuyor. Android tablet ve akıllı telefonlar için APK uzantılı dosyanın paylaşıldığı Yandex.Store, 6.5 MB’lık bir boyuta sahip.

Görüntüsü itibariyle Google Play Store’u andıran Yandex.Store, cihazınızda kurulu olan tüm uygulamaları listelebiliyor, bu uygulamaları kaldırmanıza yardımcı olabiliyor. Bu özelliklere ek olarak Kaspersky tarafından incelemeden geçirilmiş olan uygulamaları güvenle indirmenize ve kullanmanıza olanak tanıyor.

yandex-store-arayuz

Yandex uygulama marketini ücretsiz olarak Android işletim sistemli cihazınıza kurmak için buradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons