Yandex, Google'a Dava Açmaya Hazırlanıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yandex, Google’a Dava Açmaya Hazırlanıyor

Ufuk Atılgan
tarafından 21 Şubat 2015 Cumartesi
Yandex, Android işletim sisteminde önyüklü olarak gelen uygulamalar sebebiyle Google'ı dava edeceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.
 

Rusya çıkışlı arama motoru Yandex, ülkemizde de gösterdiği yüksek performans ile adından sıkça söz ettirerek rakiplerini birtakım alanlarda geriye düşürmeyi başarmıştı. Birçok kez Yandex ve Google arasındaki rekabetin kızıştığına şahit olmuştuk.

Rekabetin önümüzdeki günlerde daha da alevlenmesi bekleniyor. Sebebi ise Yandex’in Google’a dava açma kararı alması ve bunu açıklaması. Davanın sebebi tahmin ettiğiniz üzere Android işletim sistemi ve uygulamaların içinde önyüklü olarak gelmesi.

Yandex, açık kaynak kodlu Android’in Google tarafından suistimal edildiği gerekçesi ile davayı açmak istiyor.

Yandex’in yaptığı açıklamaya göre, Android cihazlarda Google’a ait uygulamalar arasında yalnızca Play Store yer almalı. Kullanıcıların seçecekleri arama motoruna ve uygulamalara Google’ın karar vermesinin yanlış olduğunu da belirten Yandex cephesi ilerleyen günlerde davayı başlatacağını söyledi.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons