Yandex Kullanmanın Avantajları Özellikleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yandex Kullanmanın Avantajları Özellikleri

tarafından 3 Eylül 2016 Cumartesi

 

Yandex Kullanmanın Avantajları Özellikleri

 

yandex-kullanmanin-avantajlari-ozellikleri

Yandex, tarihçe olarak 1997 yılında kurulmuş ve 2000 yılında kurumsallaşmıştır. Günümüzde ise Rusya’nın en çok kullanılan arama motoru olmakla birlikte W,4 pazar payına sahiptir. Bugün ise Rusya’nın dışında Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan ve 2011 yılından itibaren de Türkiye’de hizmet vermeye devam etmektedir. Tarayıcı kalitesi, sunduğu ekstra imkanlar ve sağladığı bilgi zenginliği ile birlikte kendisine ciddi bir kullanıcı kitlesi yakalayan Yandex, ülkemiz sınırları içinde hızla büyümeye ve yayılmaya devam etmektedir. Yandex’in en büyük özelliklerinden bir tanesi, ülkemiz için özel bir arşiv ve kullanım alanı sunmasıdır. Bu sayede yapacağımız aramalarda daha sonuç odaklı ve geniş kapsamlı önerilerle karşılaşabiliyoruz. Ayrıca sunduğu yeterli altyapı sayesinde çok daha hızlı sonuçlar alabiliyoruz. Şayet hedefe yönelik bir arama gerçekleştirmek istiyorsanız, diğer tarayıcılarda bulamayacağınız ‘’ geçmiş tarih veya güncel olarak ‘’ pek çok sonuç elde edebilirsiniz. Bir diğer özelliği, 360 derece panoramik fotoğraflar içeren güncel haritasıdır.

Ayrıca anlık olarak trafik durumunu kontrol edebilir ve tarayıcı üzerinden navigasyon özelliğini kullanabilirsiniz. Yol trafik durumu kontrolü ve navigasyon özelliği, piyasada bulunan pek çok benzer uygulamadan daha niteliklidir. Ayrıca Yandex Mail, farklı tarayıcı kullananların bile ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Ara yüzlerinin ve temalarının estetiği, kullanım kolaylığı pek çok kullanıcının takdirini toplamış durumda. Ayrıca size mail içerisinde sunduğu 10 GB kadar ‘’ Yandex Disk ‘’ depolama alanı da mevcut. Bu alanı bir harici disk olarak kullanabilir, tüm belge ve fotoğraflarınızı burada saklayabilirsiniz. Bu ücretsiz disk alanı içerisinde; iş ortaklarınız veya arkadaşlarınızla ortak klasörler oluşturarak aktarım / paylaşımlar yapabilir, çevrim içi olarak aynı dosya üzerinde birlikte çalışabilirsiniz. Yandex’in takdir ettiğimiz bir diğer özelliği ise, Türkiye için hiçbir ulusal ve dini bayramı unutmamasıdır. Diğer pek çok tarayıcının aksine bu bayramlarda özel tasarımlar sunmakta ve tebrik mesajları yayınlamaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons